Kłobuck

KS Wojownik tym razem na mistrzostwach w kickboxingu

Sukcesy nie w taekwondo, a w kickboxingu pokazują wszechstronność zawodników.
KS Wojownik tym razem na mistrzostwach w kickboxingu

Zawodnicy Klubu Sportowego Wojownik przyzwyczaili już nas do medalowych występów w kraju i zagranicą w taekwon-do ITF. Tym razem, 1 października, postanowili wyjść ze strefy komfortu i spróbować swoich sił na Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu. Odbyły się one w Radlinie

Próba okazała się całkiem udana. Zawodnicy KS Wojownik Kłobuck zdobyli 5 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. To nie lada sukces, jeśli wziąć pod uwagę nową dyscyplinę i start praktycznie z marszu.
– Złoty medal w walkach do 69 kg seniorów zdobył Aleksander Tukaj, który zakończył swoją finałową walkę przez przewagę techniczną (TKO) już w pierwszej rundzie. Cały ten weekend był dla Aleksa bardzo udany gdyż dzień wcześniej startował również w turnieju Brazylijskiego Jiuitsu w Gliwicach, zajmując drugie miejsce. To idealny przykład, że charakter wypracowany przez treningi taekwon-do świetnie prezentuje się w innych systemach walki. Kolejnym naszym złotym medalistą został Mikołaj Stępień, który nie chciał być gorszy od Aleksa i swoją finałową walkę również zakończył przez przewagę techniczną, tule że w drugiej rundzie. Mikołaj, znany ze świetnej defensywy, na tym turnieju pokazał, że też potrafi zawalczyć mocno rękami nawet na standardy kicboxerskie. Świetnie zaprezentował się nasz Przemek Kurzacz, zdobywając srebrny medal, wygrywając 2 walki. Pierwszą przed czasem przez przewagę techniczną (TKO). Druga wygrana – po bardzo ciężkim boju z zawodnikiem Wołowskiego Klubu Bokserskiego Champion – pokazała świetne przygotowanie kondycyjne Przemka, dzięki czemu mógł utrzymać szybkie tempo walki do samego końca i ostatecznie zwyciężyć. W finale musieliśmy uznać wyższość zawodnika gospodarzy, który pokazał nam, że musimy lepiej przygotować się boksersko do następnego startu – komentuje trener Artur Osuchowski.
Kolejne medale, srebrny i brązowy, zdobyli odpowiednio Piotr Włodarek i Sebastian Grzeliński, którzy również pokazali się z bardzo dobrej strony w nowych dla siebie formułach walki. Głównym priorytetem na sezon 2023/2024 pozostaje start w różnych organizacjach taekwon-do oraz kickboxingu i sprawdzenie nabytych umiejętności w innym środowisku sportowym. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024