Powiat

Odblaski ratują życie

Dowolny odblask zwiększa szansę na to, że będzie się widocznym na drodze i uniknie wypadku.
Odblaski ratują życie

Jesień dotąd rozpieszczała nas pogodą, ale typowa dla niej szarość, szybkie zapadanie zmroku i zła widoczność są już za progiem. Noszenie elementów odblaskowych w takich okolicznościach to powiększanie szansy na to, że nie zostanie się potrąconym przez jakiegoś kierowcę – bo najlepszy kierowca nie ma szans, gdy po prostu nie widzi pieszego czy rowerzysty

W ramach akcji informacyjno- edukacyjnej Świeć Przykładem – Noś Odblaski! Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje inicjatywę pod nazwą Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Celem akcji jest zachęcanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim pieszych, do korzystania z elementów odblaskowych. Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, sprawią, że pieszy będzie lepiej widoczny dla kierujących. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł pojazdu i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Widząc z daleka święcący punkt kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie pieszego. O tym właśnie ma przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.
Nośmy odblaski. To sprawia, że jesteśmy widoczni na drodze. Możemy w ten sposób ocalić swoje życie i zdrowie. Gdy pozostajemy niewidoczni, kierowcy nie mają szans na właściwe reakcje i uniknięcie potrącenia nas na drodze. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024