Powiat

Policja i ITD wspólnie kontrolują kierowców

Wspólne kontrole dwóch służb mundurowych prowadzone były na drogach powiatu kłobuckiego.
Policja i ITD wspólnie kontrolują kierowców

Wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili działania na terenie powiatu kłobuckiego. Mundurowi przede wszystkim reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania miały na celu uniemożliwienie dalszej jazdy niesprawnym pojazdom zagrażającym bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczającym środowisko naturalne

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.
– W czasie poniedziałkowej akcji mundurowi przede wszystkim reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania miały na celu uniemożliwienie dalszej jazdy niesprawnym pojazdom zagrażającym bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. W działaniach prowadzonych na terenie powiatu kłobuckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego byli wspomagani przez funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Częstochowy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024