Wręczyca Wielka

Szkoła ma fajną ekopracownię „pod chmurką”

Atrakcyjna pracownia pod gołym niebem to nowy nabytek szkoły we Wręczycy.
Szkoła ma fajną ekopracownię „pod chmurką”

W zeszły piątek w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów połączone z otwarciem ekopracowni pod chmurką

W uroczystym otwarciu ,,Pracowni pod chmurką”, nazwanej Wręczyckimi Strefami Przyrody, wzięli udział nawet parlamentarzyści – Lidia Burzyńska i Mariusz Trepka – a także przedstawiciele samorządów wojewódzkiego i powiatowego. Gminę Wręczyca reprezentował wójt Tomasz Osiński wraz z czołowymi urzędnikami. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Danuta Lamik, która opowiedziała o realizacji podjętych przez placówkę projektów: „Ekopracowni pod chmurką”, „Sali doświadczania świata” oraz o udziale w kolejnej edycji programu „Aktywna tablica”. Dzięki dotacjom rządowym, wsparciu finansowemu gminy oraz wkładowi własnemu placówki uczniowie szkoły mogą korzystać z pięknej pracowni przyrodniczej na świeżym powietrzu, łączącej naukę z relaksem.
W sali doświadczania świata w bezpiecznym i komfortowym otoczeniu za pośrednictwem efektów świetlnych i łagodnych wibracji dzieci będą mogły odzyskać spokój, pokonywać lęki oraz motywować się do podejmowania nowych aktywności. Nowoczesne multimedialne monitory i seria programów mTalent uatrakcyjnią lekcje i w naturalny sposób pobudzą dzieci do kreatywnego działania.
Symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie nowej pracowni było wstępem do jej poznawania przez gości. Można było zwiedzić strefy badawcze. A ponadto zapozować do wspólnego zdjęcia, posmakować tortu i zdrowych przekąsek. (red. jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Wójt rozmawiała z prezes WFOŚiGW w Katowicach

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024