Konieczki

Ostatnie dni na podpięcie do kanalizacji

Ostatnie dni na podpięcie do kanalizacji

Niektórzy czekają latrami, inni mają pod nosem – i nie podłączają się. W Konieczkach powstała kanalizacja sanitarna. Ale jeszcze nie wszyscy z niej korzystają

Wójt Gminy Panki informuje mieszkańców Konieczek, że mają obowiązek podłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej, co wynika z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jeszcze nie wszyscy się podłączyli. Ci, którzy się ociągają, mają teraz wyznaczony ostateczny termin na przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej oraz na podpisanie umowy na odbiór ścieków do dnia 17 listopada.
Wójt informuje też, że na mocy ustawy i kodeksu wykroczeń ktoś, kto nie wykona obowiązków i nie podłączy się do istniejącej sieci, może się spodziewać kary grzywny. Perypetie z podłączeniami do kanalizacji zdarzały się już także w innych gminach. Zawsze nie mogą w nie uwierzyć ci, którzy kanalizacji nie mają pod nosem i za wywóz szamba płacą zasadniczo więcej niż by płacili, gdyby mogli swoje ścieki wpuścić do kanalizacji. No chyba że ktoś ma ideę, by ścieki wywozić do lasu lub pompować gdzieś na pole, sąsiadom pod nos. Ale na to też są stosowne paragrafy. W końcu średniowiecze już dawno się skończyło. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konieczki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Konieczki

Straty na grube miliony. Były szef Maskpolu oskarżony

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2022

„Niech MOC języków będzie z nami”

Jarosław Jędrysiak5 kwietnia 2022

Od razu dwa etapy kanalizacji

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2022

Wywalili zarząd Maskpolu

Jarosław Jędrysiak3 października 2018

Dędek odwołany z Maskpolu

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2017

Najlepsi strzelcy powiatu

Redakcja20 kwietnia 2016