Kłobuck

Policjanci odzyskali skradziony zegarek

ARCH.
Policjanci odzyskali skradziony zegarek

Nasi policjanci dają radę. To kolejny przypadek, w którym najpierw ktoś stracił swoja własność, a potem, gdy sprawą zajęła się policja, mógł ją odzyskać. Okoliczności tej sprawy podpowiadają, że warto być uważnym i warto prosić policję o pomoc

Najpierw mieszkaniec gminy Kłobuck zorientował się, że stracił zegarek, a potem nie tylko poinformował o tym fakcie policję, ale też wskazał całkiem wartościowy trop.
– Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku został poinformowany przez mieszkańca gminy Kłobuck o kradzieży zegarka. Mężczyzna podejrzewał, że może on się znajdować w jednym z lombardów na terenie Kłobucka. Śledczy od razu przystąpili do działania. Podejrzenia się potwierdziły i w jednym z lombardów mundurowi znaleźli zegarek odpowiadający opisowi – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Nie było wątpliwości, że to ten sam zegarek, a nie jakiś podobny. Numer seryjny zegarka zgadzał się z tym, który widniał na dowodzie jego zakupu. W związku z tym stróże prawa zatrzymali i zabezpieczyli pochodzący z kradzieży zegarek. To urządzenie o wartości 3000 złotych.
– Następnie mundurowi przyjęli od pokrzywdzonego 24-latka zawiadomienie i zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Analiza zebranego materiału dowodowego, w tym przegląd zapisów monitoringu i przesłuchania świadków, pozwoliła na wytypowanie sprawcy. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Kłobuck, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Podejrzany złożył szczegółowe i obszerne wyjaśnienia, a zegarek wrócił do właściciela – dodaje policjantka.
Teraz amator cudzych zegarków spotka się z odpowiedzialnością. 20-letni mężczyzna musi liczyć się możliwością spędzenia w więzieniu nawet 5 lat. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024