Kłobuck

Cztery pierwsze miejsca Emilii Osadnik na Mistrzostwach Śląska

Nasza multimedalistka. Gratulujemy.
Cztery pierwsze miejsca Emilii Osadnik na Mistrzostwach Śląska

W dwóch ostatnich dniach listopada w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Śląska 13-latków. Z imprezy Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego wracamy z ogromnymi sukcesami

Przede wszystkim wrażenie robi występ Emilii Osadnik. Nasza zawodniczka była bezkonkurencyjna i wywalczyła aż cztery pierwsze miejsca! Pokonała wszystkich na 50 m stylem motylkowym (w czasie 29.58), na 100 m stylem zmiennym (świetny czas 1:08.33), na 100 m stylem klasycznym (1:12.42) oraz na 200 m stylem klasycznym (również świetny czas 2:41.60). Krótko mówiąc: nieważne jaki styl i jaki dystans – pływaczka Delfina Kłobuck zostawia w tyle całą konkurencję. Bijąc przy tym rekordy życiowe. Poza zwycięstwami na dystansach jest jeszcze na dodatek wywalczony tytuł Najlepszej Zawodniczki za 2 starty wg FINA.
Wysokie miejsca na mistrzostwach wywalczył także Kacper Galiczak. To piąta lokata na 100 m stylem grzbietowym praz trzy siódme miejsca: na 100 m motylkowym i zmiennym oraz na 50 m stylem motylkowym.
– 4-krotna Mistrzyni Śląska rzadko się trafia w tak małym klubie jak nasz. Dawno też nie mieliśmy tak dobrego delfinisty! Za ich przykładem coraz mocniej, zwłaszcza w stylu klasycznym, zaznacza swoją obecność na Śląsku i w Polsce ich młodszy kolega klubowy Mateusz Kistela. Mamy wielu zawodników, jak Julia Mrowiec, jak bracia Wacowscy i naprawdę wielu zawodników, którzy także godnie reprezentują nasz klub w Polsce. Ich sukcesy to nie tylko powód do dumy dla KKP Delfin Kłobuck. Szkoły, w których uczą się nasi zawodnicy, mam nadzieję, równie mocno się cieszą i wspierają swoich sportowców – mówi trener Michał Kalke.
Sukces zawodników to ich ciężka praca nad rozwijaniem talentu, to pomoc trenerów, opieka rodziców, wsparcie sponsorów.
– Dziękujemy sponsorom, zwłaszcza Led-One i Holmar-Częstochowa. Chcemy też złożyć podziękowania poprzedniemu sponsorowi, Stalco Kłobuck Grzegorz Sękiewicz i Małgorzata Sękiewicz. No i przywitać oficjalnie nowego sponsora: ADAC-LEWAR. Dziękujemy też za wsparcie mediom, zwłaszcza „Gazecie Kłobuckiej” – dopowiada trener. (jar)

906j

Cztery miejsca w pierwszej dziesiątce pływaków w województwie to świetny wynik.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pociągi pojadą, ale się nie zatrzymają

Jarosław Jędrysiak24 lipca 2024

Co z projektem dla zalewu Zakrzew?

Jarosław Jędrysiak23 lipca 2024

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024