Kłobuck

Mężczyzna terroryzuje Kłobuck?

Co policja robi w sprawie typa, o którym ludzie mówią między sobą z obawą, że już kogoś pobił, a niedługo potem zrobił demolkę w markecie?
Mężczyzna terroryzuje Kłobuck?

Niepokojące są doniesienia naszego czytelnika. Dotyczą przypadków agresywnych zachowań mężczyzny w różnych miejscach na terenie Kłobucka. Co na to policja?

Informacje, które przekazuje nam czytelnik, są co najmniej niepokojące. Dotyczą zdarzeń, które miały miejsce na terenie Kłobucka.
Przeprowadził się do Kłobucka i terroryzuje ludzi
– Od jakiegoś czasu wśród mieszkańców Kłobucka krążą informacje o pewnym mężczyźnie, który kilka miesięcy temu przeprowadził się z innego miasta i terroryzuje ludzi. Często dochodziło do pobić przez tego człowieka w miejscach publicznych z użyciem narzędzi typu kastet czy pałka – alarmuje nasz czytelnik.
Pobicia kastetem? Pałką? W Kłobucku? To realnie brzmi jak jakiś horror, a nie sytuacja z naszego spokojnego miasta. Cały nasz powiat szczyci się dużym bezpieczeństwem w porównaniu z innymi powiatami, a tu takie rzeczy!
– Mieszkam tutaj już przeszło 50 lat i czegoś takiego jeszcze tutaj nie widziałem. Jak dotąd było to w miarę spokojne miasto – dopowiada nasz czytelnik, a pewnie wielu się z nim zgodzi.
Typ krąży… koło szkoły!
Szczególnie niepokoi, że taki człowiek bywał widywany w tych miejscach w mieście, gdzie na co dzień pojawiają się dzieci! Nawet jeśli nie zaatakuje nikogo nieletniego, to dla dzieci i tak będzie traumatycznym przeżyciem obserwować, jak ktoś taki robi krzywdę innym.
– Teraz mam obawy za każdym razem, jak moja wnuczka wychodzi czy wraca ze szkoły. Bo w tych okolicach bardzo często ten człowiek jest widywany. Chodzi o szkołę na Baczyńskiego. Facet jest po prostu nieobliczalny! Zaczepia przypadkowych ludzi na ulicy i zachowuje się agresywnie – rysuje obraz bulwersujących zachowań niebezpiecznego mężczyzny nasz czytelnik.
Pijany? Naćpany?
Nie wiadomo co powoduje, że mężczyzna zachowuje się w ten sposób.
– Nie wiem, czy on jest pod wpływem środków odurzających, ale kto normalny się tak zachowuje? – pyta retorycznie nasz czytelnik.
Nie zawsze alkohol czy narkotyki są potrzebne, by ktoś przyznawał sobie „prawo” do bycia agresywnym wobec innych ludzi. Z informacji przekazanych przez naszego czytelnika wynika, że niektórzy mają tego agresywnego człowieka dość do tego stopnia, że… może dojść do nieszczęścia.
– Podobno kilka dni temu policja szukała jednego z jego sąsiadów, bo chciał popełnić samobójstwo, będąc ciągle zastraszanym – przekazuje pogłoski nasz korespondent.
Gdzie jest policja?
W liście z alarmującymi informacjami czytamy także, że autor, jako mieszkaniec Kłobucka, czuje się całą sytuacją mocno zaniepokojony. Ponieważ uważa, że powołane do tego służby nie rozwiązują problemu agresywnego faceta tak, jak powinny, zdecydował się poprosić prasę o to, aby sprawa nabrała rozgłosu. Bo to może przyspieszy jej rozwiązanie.
– Ten agresywny mężczyzna wielokrotnie był zgłaszany na policję, ale z zerowym skutkiem – uważa nasz czytelnik. – Teraz rozeszła się informacja, jakoby miał on napaść na kasjerkę w jednej z żabek w Kłobucku i grozić właścicielom. Uszkodził tam też podobno szybę, co widzieli okoliczni mieszkańcy – dodaje. Trudno, by takie okoliczności nie niepokoiły. Pytanie „gdzie jest policja?” wydaje się zasadne. Spieszymy zatem, by o sprawę wypytać na komendzie. Czy jest w ogóle znana? Czy coś się robi w sprawie agresywnego typa?
Policja ma delikwenta na oku
Okazuje się, że co najmniej część informacji na temat zdarzeń, jakie opisał nam nasz czytelnik, niestety miała miejsce. Czyli dzieje się w mieście coś niepokojącego. Akty agresji miały miejsce. Na szczęście nie potwierdza się, że policja sprawę ignoruje. Może przepisy nakazują stróżom prawa trzymać się procedur – więc agresywnego delikwenta nie mogą wywieźć z miasta gdzieś w siną dal, czemu może przyklasnęłyby jego ofiary i inni przerażeni jego „dokonaniami” – ale, jak to się mówi, mężczyzna jest znany policji i cała sprawa również. – Zespół ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie uszkodzenia szyby w witrynie sklepowej w markecie „Żabka”, znajdującym się w Kłobucku przy ul. Paderewskiego, do którego doszło w dniu 4 grudnia 2023 roku. Mundurowi ustalili sprawcę tego zdarzenia. To mieszkaniec Kłobucka, wobec którego policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Kłobucku prowadzą także postępowanie przygotowawcze dotyczące spowodowania naruszenia ciała. Zawiadomienie w przedmiotowej sprawie zostało złożone przez pokrzywdzonego w dniu 11 października 2023 roku – podaje szczegółowo rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Sprawiedliwość w drodze
Krótko mówiąc: policja sprawą się zajmuje i nie jest, całe szczęście, bezradna. Za to, co agresor zrobił w październiku, prędzej czy później „beknie” – bo sprawa już jest w toku. Tak samo to, co nawyrabiał w sklepie, też jest przedmiotem dochodzenia policji. Mówi się, że młyny sprawiedliwości mielą powoli, ale dobrze, że w tych sprawach odpowiedzialność i kara to tylko kwestia czasu. Niestety jest na koniec mniej optymistyczna konstatacja: agresywny facet pojawił się w mieście. Bo dwa karygodne zdarzenia w krótkim czasie to jednak nie jest coś, co by pozwalało powiedzieć, że ktoś „wybuchnął” w jakiejś chwili słabości. Miejmy nadzieję, że policja będzie mieć typa na oku na tyle, żeby nie miał okazji do terroryzowania miasta. A sprawdzenie, czy ktoś taki nie kręci się przy szkole, to na pewno dla mundurowych oczywistość. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024