Krzepice

Duża inwestycja w strefie ekonomicznej pod Krzepicami

Duża inwestycja w strefie ekonomicznej pod Krzepicami

Już nie szczere pole i wiatr. Na terenie włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położonym pod Krzepicami, w końcu są poważne działania inwestycyjne. Nie byle jakie

Prezes Zarządu Katowickiej SSE dr Janusz Michałek wręczył decyzję o wsparciu spółce Kiestal Technologie Sp. z o.o. To firma z gminy Lipie. Zainwestuje po sąsiedzku – bo na terenie strefy ekonomicznej w gminie Krzepice. Nowa inwestycja w Krzepicach to nie w kij dmuchał. Chodzi o kwotę blisko 134,3 miliona złotych.
Nic dziwnego, że podczas wręczenia decyzji o wsparciu inwestycji uczestnikom tego wydarzenia towarzyszyły dobre humory. Wraz z prezesem Katowickiej SSE i właścicielami firmy Kiestal Technologie Sp. z o.o. – Przemysławem i Piotrem Kiepurami – sfotografował się burmistrz Krzepic. Trzeba przyznać, że Krystian Kotynia, który do utworzenia strefy parł, a potem cierpliwie znosił także nasze docinki, że w strefie ma nie inwestycje, a szczere pole, teraz musi mieć powody do satysfakcji. Prowadzone prace w strefie widać gołym okiem z drogi krajowej, która przebiega tuż obok. Gdy się zakończą, będzie tu w końcu widać dobrze, że są tereny inwestycyjne, a nie jakieś działki rolne. Nieraz bywało, że tego rodzaju duże inwestycje w strefach ekonomicznych napędzały kolejne. Jeśli tak się stanie, to cały pomysł ze strefą ekonomiczną w Krzepicach nabierze prawdziwego sensu. A burmistrz Kotynia… No cóż, w swoim czasie będzie mógł pewnie odejść na zasłużoną emeryturę ze sprawiedliwym przekonaniem, że za jego rządów miasto dostało potężnego inwestycyjnego „kopa”. Kto wie, na ile się to jeszcze rozpędzi. Ale… może nie bawmy się w futurologię. Mamy tymczasem twarde dane. Spółka, która tera inwestuje sporą kasę tuż pod Krzepicami, powstała w 2022 r. jako spółka córka znanej u nas w powiecie firmy KIEPUREX Spółka Jawna. Działalność spółki matki i zdobywanie przez nią doświadczenia w branży metalowej rozpoczęło się w 1999 r. Celem nowej inwestycji jest budowa nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni około 15 tysięcy metrów kwadratowych (wraz z częścią biurowo-socjalną). Będą tu nowoczesne linie produkcyjne do kompleksowego wytwarzania rur i profili zamkniętych ze szwem oraz ich obróbki. Podstawowym założeniem inwestora jest kompleksowa zautomatyzowana produkcja elementów i konstrukcji z rur oraz profili stalowych na zamówienie dla branż: meblowej, automotive, magazynowo-logistycznej, motoryzacyjnej, budowlanej i ogrodzeniowej. Dzięki inwestycji w strefie ekonomicznej spółka będzie mogła przeprowadzić cały proces produkcji we własnym zakresie – od surowca do gotowego wyrobu. Nowa inwestycja stworzy też nowe możliwości rozwoju i zagospodarowania dodatkowych rynków odbiorców oraz ograniczy rozdrobnienie poszczególnych procesów produkcyjnych i skróci proces logistyczny, co będzie zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem dla obecnych jak i przyszłych klientów. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Nowi sołtysi

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Z myślą o strefie ekonomicznej

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Uczniowie porządkowali zabytkowy kirkut

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2024

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2024

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024