Krzepice

Niezwykły świąteczny jarmark

Świąteczne stragany. Dobry pomysł, by się wyróżnić na tle wielu innych niedużych, a urokliwych miasteczek.
Niezwykły świąteczny jarmark

To oddolna inicjatywa mieszkańców – i to jest chyba szczególnie cenne. W Krzepicach postanowili, że dołączą do tradycji znanych z wielkich miast i także u siebie zorganizują jarmark świąteczny. Było nastrojowo, świątecznie. Brawa za inicjatywę

Nie urząd, nie dom kultury – to aktywni mieszkańcy wymyślili, że zorganizują świąteczny jarmark w mieście. I pomysł swój zrealizowali. Aż dwa dni, cały miniony weekend, na rynku w Krzepicach panowała niezwykła atmosfera. Miasto w tym roku ewidentnie pokazuje, że chce kreować swój wizerunek w oparciu o to, co tradycyjne. I gotowe jest podkreślać urok małych miasteczek na swym własnym, świetnym do tej roli przykładzie – w najbardziej pozytywnym sensie.
Autorów tego pozytywnego zamieszania jest wielu. Jarmark Bożonarodzeniowy to pomysł (i wykonanie) Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 2 w Krzepicach oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dankowicach Drugich. Inicjatywa bardzo udana. Już podczas jej trwania w słuchawce telefonu słyszeliśmy, że w mieście jest świetna impreza, że warto choćby w ostatniej chwili ludzi zwoływać, by zobaczyli na własne oczy coś fajnego. Co tak właściwie się odbyło? Przygotowano jarmarczne stoiska. Jak w dużych miastach. Oczywiście tam są one na stałe, jest ich więcej i w ogóle przez przedświąteczne i poświąteczne tygodnie tętni tam życie, ale… te duże miasta też mają czego zazdrościć naszemu miasteczku: u nas to nie była czysta komercja, to była społeczna inicjatywa i zupełnie inny, swojski i rodzinny wręcz klimat. Brawa za taką inicjatywę!
W czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krzepicach zwracała uwagę szopka betlejemska z żywymi postaciami, kiermasze z różnorodnym rękodziełem i stoisko z tradycyjnym żywym karpiem. Społeczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Krzepicach bez wątpienia sprowadził dom miasta świąteczną atmosferę. (jar)

szopka

Szopka nie z jakimiś tam figurami, ale z żywymi postaciami. Nie w kij dmuchał.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Nowi sołtysi

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Z myślą o strefie ekonomicznej

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Uczniowie porządkowali zabytkowy kirkut

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2024

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2024

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024