Kłobuck

„Okulary dla Afryki” z kłobuckim udziałem

Zebrane okulary trafią do osób, które nie mają w Afryce szansy na ich zdobycie i na korygowanie własnych wad wzroku.
„Okulary dla Afryki” z kłobuckim udziałem

Akcja o charytatywnym charakterze odbyła się z udziałem także mieszkańców Kłobucka

Za organizowaniem tej akcji także u nas stoi Krystyna Sokół, o której działalności pisaliśmy już wielokrotnie.
– Przypomnę fragment felietonu Anny Sokół „Oczy schowane za szkłem”: „Oczy schowane. Schowane za szkłem. Ta trudna do przejścia bariera. Ta granica, kres, zasięg, zakres, horyzont, pułap, limit – mur, którego nie potrafiła przeskoczyć. Oczy schowane za szkłem”. Te osoby, które ze względów medycznych noszą okulary wiedzą, co to znaczy ich brak, ich uszkodzenie lub zniszczenie. To niesamowite utrudnienie, że się czegoś nie widzi lub widzi coś inaczej niż wygląda w rzeczywistości. Idea akcja zbiórki okularów dla mieszkańców Afryki to ważna jak i mocna rzecz – ocenia i zdradza ideę akcji Krystyna Sokół.
Zarząd Miejski LOK Jaworzno zakończył już zbiórkę okularów. Zebrano ich bardzo dużo. Teraz poprzez misjonarzy trafią one do potrzebujących w Rwandzie, Ugandzie, Tanzanii, Kamerunie i do Republiki Centralnej Afryki.
– Tegoroczna zbiórka była zorganizowana przez fundację Ziko dla Zdrowia. Odbywała się na podstawie zgłoszenia zbiórki publicznej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zarząd Miejski LOK Jaworzno dziękuje teraz wszystkim, którzy dołączyli się do akcji „Okulary dla Afryki”. Szczególnie dziękuje właścicielom Sklepu Spożywczego – Owoce i Warzywa ul. Długosza 43 w Kłobucku za zorganizowanie zbiórki w swoim sklepie oraz mieszkańcom dzielnicy i całego Kłobucka za wzięcie udziału w tej zbiórce okularów – mówi Krystyna Sokół.
Akcje takie jak zbiórka „Okularów dla Afryki” pozwalają wśród dzieci, młodzieży i ludzi dorosłych szerzyć wiedzę o problemie, o którym się często nie ma pojęcia. Pomagają też kształtować właściwą postawę niesienia bezinteresownej pomocy dla innych, dla potrzebujących – co jest ważne w wychowywaniu dzieci. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024