Powiat

Nowy radiowóz naszej policji

Nowy radiowóz już pomaga policji. W zakupie pomogły samorządy.
Nowy radiowóz naszej policji

Z udziałem finansowym miejscowych samorządów zapewniono naszej policji możliwość uzyskania nowego radiowozu

Kłobuccy policjanci otrzymali nowy samochód służbowy. Oznakowana Kia Ceed trafiła do mundurowych z Ogniwa Potrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Pojazd został zakupiony z budżetu Policji oraz środków finansowych przekazanych przez samorządy: Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Urząd Miejski w Kłobucku, Urząd Gminy w Przystajni, Urząd Gminy w Popowie, Urząd Gminy w Lipiu oraz Urząd Gminy w Pankach.
Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, który trafił już do mundurowych. W uroczystym przekazaniu pojazdu udział wzięli: starosta kłobucki Zdzisława Kall, wicestarosta kłobucki Aneta Kiepura, burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, wójt gminy Przystajń Henryk Mach, wójt gminy Popów Jan Kowalik, wójt gminy Lipie Bożena Wieloch oraz wójt gminy Panki Urszula Bujak. Kluczyki do radiowozu zostały symbolicznie przekazane na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku inspektor Marioli Biskup, która podziękowała samorządowcom za zrozumienie policyjnych potrzeb związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz za wsparcie w doposażeniu w nowe środki transportu.
– Szefowa kłobuckich mundurowych podkreśliła, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności, ponieważ sprawny pojazd to szansa, by policjanci szybciej dojechali na miejsce zdarzenia i skuteczniej zareagowali na zgłaszane interwencje – relacjonuje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. – Użytkującym samochód policjantom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi – dodaje. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024