Powiat

Bezpieczni w ferie

Bezpieczni w ferie

Wkrótce ferie zimowe. To także czas wzmożonego ruchu na drogach. Policja ma uwagi dla kierowców. Ale i dla rodziców dzieci pozostających w domu

Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo najmłodszych będą policyjne sprawdzenia autobusów i kierujących wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Podczas takich kontroli policjanci zwrócą uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, czas pracy kierowców, uprawnienia kierujących oraz ich stan psychofizyczny i trzeźwość.
Także kierujący osobówkami wożą swe dzieci na zimowe wyjazdy. Dobrze jest zimą planować trasę, mieć pewność co do stanu auta, jechać ostrożnie i na pewno nie nadmiernie szybko, a przy tym uważać na gorzej teraz widocznych pieszych. Nie wszystkie dzieci wyjadą na ferie. Sporo z nich zostanie w miejscu zamieszkania, nie zawsze pod stałą opieką osób dorosłych. Stąd też rodzice i opiekunowie powinni przypomnieć dzieciom podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach. Warto też zadbać o element odblaskowy dla swojej pociechy. Dzieci muszą mieć świadomość, że piesi o zmroku są przez kierowców słabiej dostrzegani, a droga hamowania na śliskiej nawierzchni wydłuża się, co należy brać pod uwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Jeśli spadnie śnieg, do zjazdów na sankach dzieci powinny wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Poleciały dwa prawka

Jarosław Jędrysiak23 lipca 2024

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024