Powiat

Finał WOŚP w powiecie

Finał WOŚP w powiecie

Po raz 32. odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz też z licznym udziałem mieszkańców naszego powiatu, w tym mnóstwa dzieci i młodzieży. Co się działo – można zobaczyć na zdjęciach

Finały WOŚP w naszym powiecie tradycyjnie już odbywają się w ramach działań kilku lokalnych sztabów. Celem tegorocznego, 32. już finału było gromadzenie środków na wsparcie mieszczące się w ramach hasła: „Płuca po pandemii”. Z zaznaczeniem, że to zbiórka zarówno na potrzeby dzieci, jak i dorosłych. W tym roku, po pewnej przerwie, większe było zaangażowanie w wydarzenie służb mundurowych, które nie ograniczyły się tylko do otaczania opieką finału w ramach swej zwykłej służby. Ten wkład pracy i służby to też swoisty datek na WOŚP ze strony samych mundurowych, jak i pośrednio państwa. Największe zaangażowanie zawsze okazuje młode pokolenie. Dla młodzieży i dzieci to po prostu dobra zabawa, ale też – w wielu przypadkach – szkoła angażowania się w działalność bezinteresowną. W zamierzeniach i przedsięwzięciach przewidzianych na czas finału WOŚP w różnych ośrodkach w naszym powiecie pisaliśmy przed tygodniem. Plany udało się zrealizować. Pogoda w tym roku też może być uznana za w miarę sprzyjającą. Rezultaty wymierne zbiórki są więc satysfakcjonujące. Szczególne prawo do tego uczucia mają na pewno ci, którzy kwestowali z puszkami na datki, którzy współtworzyli występy i wydarzenia w ramach finału, a także ci, którzy coś na cele finału ofiarowali. Dobrze jest przyłożyć się do pomocy innym. Dobrze też, gdy ten odruch jest wszystkim potem bliski także przez cały rok – każdego powszedniego dnia, gdy pomoc jest potrzebna.
Gdy powstaje ten artykuł, na stronie WOŚP widnieje policzona aktualnie kwota zbiórki – to ponad 175 milionów złotych. W tej chwili to jeszcze mniej, niż wyszło w podsumowaniach w czterech poprzednich latach, ale trwają jeszcze licytacje, więc ostateczna kwota po prostu jeszcze nie jest znana. To po prostu kwota, jaką zakończył się huczny finał. A warto zaznaczyć, że rok temu w tym samym momencie było „na liczniku” ponad dwadzieścia milionów mniej – można więc się spodziewać, że będzie to znów rok rekordowy. Jak większość (choć nie wszystkie) w kolejnych finałach WOŚP.
A u nas? Sztab w Kłobucku – pod pieczą ZHP Hufiec Kłobuck – ogłosił już, że w tym roku zebrana kwota jest rekordowa. Wiadomo to już teraz nawet mimo tego, że nie każda forma zbiórki dobiegła końca. Jak dotąd po zsumowaniu zbiórki do puszek stacjonarnych oraz do e-skarbonek doliczono się łącznie 142 139 złotych. Ile do tego dojdzie – będzie jasne po 9 lutego, bo do tej daty trwają aukcje kłobuckiego sztabu na Allegro. Podobnie w Krzepicach, gdzie sztab – tradycyjnie pod skrzydłami społeczności krzepickiego LO – również działa nie tylko w mieście, ale i w całej okolicy. Także tutaj ostateczna kwota zbiórki nie jest znana, ale wiadomo, że też będzie rekord.
– Nie możemy jeszcze podać ostatecznej kwoty, jeszcze działają nasze licytacje na Allegro i e-skarbonka. Pieniądze z puszek wolontariuszy przeliczyła komisja składająca się z uczniów liceum, którą ponownie przeliczają pracownicy Banku Spółdzielczego w Krzepicach. Bardzo dziękujemy im za współpracę. Wszystko wskazuje na to, że pobiliśmy dotychczasowy rekord: ponad 48 000 złotych – podają na swym profilu przedstawiciele krzepickiego sztabu.
W Truskolasach – gdzie imprezę finałową uświetniły występy uczniów szkół w Truskolasach i Kulejach, dzieci z przedszkoli w Truskolasach, Pile I i Kulejach, grup tanecznych GOK- -u, Grupy Tańca Orientalnego Yasmin z MOK w Kłobucku, harcerzy 17 TDH „Leśne Duchy” i 22 Gromady Zuchowej „Wesołe Słoneczka” – też jeszcze bez ostatecznego podsumowania, w które byłaby wliczona e-skarbonka, zebrano aż 62 884,51 zł. Z kolei drugi w tej samej gminie sztab, który od lat regularnie bierze udział w finale – zlokalizowany w szkole w Węglowicach – zebrał tym razem kwotę 38 032 złote i… 13 euro.
Podajemy dane już przez sztaby ogłoszone. Powtórzmy więc, że ostateczne podsumowanie WOŚP w powiecie jeszcze przed nami. Tymczasem zamieszczamy zdjęcia, które pokazują przebieg tegorocznego finału w powiecie i pochodzą z profili internetowych sztabów i organizatorów finału na Facebooku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024