Powiat

Znów wpadli z narkotykami

Policjanci dość często łapią u nas kogoś z narkotykami. Niejednokrotnie to młodzi mieszkańcy naszego powiatu. Wciąż znajdują się zainteresowanie udziałem w tym procederze, choć koszty – w sensie życiowym – wyraźnie przewyższają ewentualne materialne korzyści.
Znów wpadli z narkotykami

Policjanci z Kłobucka zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej znów notują sukces. Zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy następnie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi im do 3 lat więzienia. W ręce kryminalnych trafiła metamfetamina oraz marihuana, z których można przygotować ponad 300 porcji dilerskich

Kiedyś mogło się wydawać, że narkotyki to jest problem istniejący w amerykańskich filmach kryminalnych, a jeśli w Polsce – to może gdzieś w dużych miastach i to w rewirach, gdzie porządny człowiek nie zagląda. Tymczasem praca policji pokazuje, że nie jest to coś, co by nas nie dotyczyło. W ostatnich latach niejednokrotnie informowano o zatrzymywaniu różnych osób, które posiadały większą ilość różnego rodzaju zakazanych substancji. Policja nie ustaje w takich działaniach śledczych. Ich efektem jest zatrzymanie, do którego doszło w ostatnich dniach.
– Kłobuccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop mężczyzn, którzy mogą posiadać narkotyki. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się w miniony weekend, kiedy to kryminalni wkroczyli do akcji. Mundurowi na jednym z osiedli w Kłobucku zauważyli osobowe volvo, którym według posiadanych informacji miały się poruszać osoby posiadające przy sobie narkotyki. W pojeździe znajdował się kierowca oraz pasażer. Kiedy mundurowi podjęli próbę skontrolowania pojazdu, pasażer nagle otworzył drzwi i zaczął uciekać. Podczas ucieczki wyrzucał posiadane przy sobie przedmioty, w tym między innymi kurtkę, wagę elektroniczną, gotówkę oraz telefon – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Ucieczka połączona z porzucaniem cokolwiek cennych przedmiotów – ale potraktowanych widocznie jako obciążające – nie powiodła się.
– 20-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego został zatrzymany przez śledczych, a następnie wraz z kierowcą i pojazdem poddany szczegółowej kontroli, w trakcie której zabezpieczono trzy woreczki strunowe, dwa z zawartością substancji koloru białego oraz jeden z suszem koloru zielonego – informuje rzeczniczka kłobuckiej policji.
Jak podaje policja, wstępne badania wskazały, że biały proszek to metamfetamina, a zielony susz to marihuana. Z metamfetaminy w takiej ilości, którą przy zatrzymanych znaleziono, w ocenie policji można przygotować ponad 300 działek.
Co nie tylko ciekawe, ale i bulwersujące, 26-latek, również mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który kierował zatrzymanym samochodem, prowadził co prawda na trzeźwo, ale… wedle ustaleń, które podaje policja, jest możliwe, że nie stronił też od tego, czym handlował.
– Przeprowadzone narkotesterem badanie wskazało, że kierujący może być pod wpływem narkotyków, co ostatecznie potwierdzi wynik pobranej do badania krwi – dodaje asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.
– Kierowca volvo odpowie za prowadzenie samochodu osobowego, będąc pod wpływem narkotyków oraz za posiadanie narkotyków. Natomiast pasażer usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności – podsumowuje kłobucka policjantka.
Podobne osiągnięcia policji, ogłaszane w ostatnich latach dość często, utrudniają dystrybuowanie szkodliwych i niebezpiecznych substancji wśród naszej młodzieży. Dziś prowincjonalne powiaty takie, jak nasz, nie są wcale wolne od tego rodzaju zagrożeń. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024