Powiat

„Bezpieczny cyklista”

„Bezpieczny cyklista”

Działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista” przeprowadzili policjanci z kłobuckiej drogówki. Polegały one na zwracaniu szczególnej uwagi na wzajemne relacje kierowców i rowerzystów oraz na badaniu trzeźwości

We wtorek 6 lutego na terenie powiatu kłobuckiego mundurowi z drogówki prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Podczas akcji policjanci skontrolowali 7 rowerzystów. Aż 3 z nich miało zły stan techniczny roweru.
– Wykroczenia popełniali nie tylko kierowcy jednośladów, ale również pojazdów mechanicznych. Stróże prawa ujawnili 8 wykroczeń polegających na nieprawidłowym zachowaniu wobec rowerzystów, popełnionych przez kierujący pojazdami mechanicznymi – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Policja podkreśla, że powinniśmy pamiętać o tym, że rower to nie tylko przyjemność czerpana z jazdy. Cyklistów nie chronią poduszki powietrzne, pasy ani karoseria samochodu. Jadąc na rowerze w sposób szczególny należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo, a na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024