Borowianka

Ruszy budowa oczekiwanych mostów

W tym roku znowu będzie można tędy bezpiecznie przejechać.
Ruszy budowa oczekiwanych mostów

Dwa dokuczliwe dla mieszkańców drogowe problemy zostaną już niebawem w pełni rozwiązane. Po wykonaniu inwestycji znów będzie można korzystać z dwóch mostów

Mieszkańcy gminy, którzy dawniej korzystali z mostu w Borowiance, już niedługo doczekają się końca konieczności korzystania z objazdu i nadkładania kilometrów. Remonty mostów to tego rodzaju inwestycje, którymi z zasady nie sposób zając się od ręki, ale władze Kłobucka dokładały starań, by do naprawy tej ważnej dla wielu mieszkańców przeprawy mostowej doprowadzić. Nie jest to może taki most, który kojarzyłby się większej liczbie mieszkańców powiatu, ale właśnie dla tej części gminy Kłobuck ma on kluczowe znaczenie. O przygotowaniach do inwestycji i wpisywaniu jej do planów finansowych już wspominaliśmy dawniej. Dziś można w zasadzie napisać, że pozostało tylko doczekać się wykonania remontu i otwarcia przeprawy w dobrym stanie.
Wraz z tą inwestycją realizowana jest i druga bardzo podobna. Chodzi o most w Rybnie. Tu także mieszkańcy zmuszeni byli do korzystania z lokalnego objazdu i dokładania drogi. Zwłaszcza ktoś, kto musiał to robić codziennie, mógł mieć powody do niezadowolenia. Ten czas się już kończy. I tu ruszają oczekiwane roboty remontowe.
Wszystko jest już dopięte. Dyrektor Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku Krzysztof Chamarowski podpisał w imieniu burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego umowę na realizację w tym roku remontu obu wyżej wspomnianych mostów w ciągach dróg gminnych w Rybnie i w Borowiance. Wartość robót budowlanych w ramach tego zadania wynosi blisko 1,05 miliona złotych. Wygoda mieszkańców po realizacji zadania – to rzecz bezcenna. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Borowianka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Borowianka

Jechał pijany i mimo zakazu

Jarosław Jędrysiak12 kwietnia 2021

Pijany kierował citroenem

Jarosław Jędrysiak4 września 2020

Nie żyje 70-latek przejechany przez samochód

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2019

Wywrócił ciężarówkę, zablokował drogę

Jarosław Jędrysiak26 października 2019