Kłobuck

Dialog z Sebyłą

Dialog z Sebyłą

„Powiem słowo, a świat się otworzy. Nasz dialog z Władysławem Sebyłą” – to tytuł spotkania autorskiego z dr Magdaleną Amroziewicz. Zamknęło ono tegoroczne obchody rocznicy urodzin Władysława Sebyły

Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, w poświęconej mu izbie pamięci. 20 lutego dr Magdalena Amroziewicz – literaturoznawczyni z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka krytyki literackiej, która specjalizuje się w historii literatury polskiej XX wieku – poświęciła uwagę Władysławowi Sebyle podczas spotkania autorskiego. Jako autorka książki pod tytułem: „Poza krąg kwadrygi. Światopogląd poetyki Władysława Sebyły i Lucjana Szenwalda”, wydanej przez Universitas, Amroziewicz należy do znawców poezji okresu międzywojennego, w tym twórczości właśnie poety z Kłobucka.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej rozmowy o książce pani doktor, a następnie przerodziło się w lekcję czytania wierszy autorstwa Władysława Sebyły.
– Mamy nadzieję, że to spotkanie i nasza rozmowa zainspirowała obecnych w Izbie Pamięci Władysława Sebyły w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku do poznawania i czytania poezji naszego lokalnego poety – podkreślają w MOK-u. (jar)

2112

554

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024