Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Szczegółowo badają warunki w szkole

Bardzo dokładne pomiary w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzepicach przeprowadzą eksperci z Politechniki Częstochowskiej. Chodzi o badanie efektywności energetycznej

Wszystko dzieje się w ramach działań znanych pod nazwą „Śląskie. Przywracamy błękit”. Krzepice znalazły się przy tym na krótkiej liście tych lokalizacji, w której prowadzone będą unikatowe działania pomiarowe. Po przeanalizowaniu 150 budynków użyteczności publicznej, zgłoszonych przez partnerów projektu, eksperci wybrali 27, w których monitorowana jest efektywność energetyczna budynków. Wśród nich znalazł się budynek krzepickiej podstawówki. Od 15 lutego przez rok będzie tu mierzone szereg parametrów, składających się na lokalne warunki meteorologiczne. Poza badaniem temperatury, wiatru, nasłonecznienia na zewnątrz oraz temperatury i stężenia dwutlenku węgla wewnątrz, będzie też notowana liczba otwarć drzwi i czasu ich otwarcia (zamknięcia). Dane obejmą również sumaryczną ilość energii zużytej do celów grzewczych, chwilową moc cieplną, sumaryczne zużycie energii elektrycznej.
Po co to wszystko. Celem jest identyfikacja i ocena efektywności energetycznej budynków poprzez instalację czujników i urządzeń pomiarowych, monitorowanie oraz gromadzenie danych i wstępnych wyników pomiarów przez partnera projektu – Politechnikę Śląską. Do tego także promowanie kwestii efektywności energetycznej oraz zrównoważonego budownictwa poprzez publiczny dostęp do publikowanych danych pomiarowych i wybór pięciu budynków, w których wdrożone zostaną innowacyjne rozwiązania, mające na celu osiągnięcie w nich nisko- lub nawet zeroemisyjności. Potencjalnie jest możliwe, że na ten szczególny bonus załapią się właśnie Krzepice. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024

Spotkanie jasełkowe w Krzepicach

Jarosław Jędrysiak25 grudnia 2023