Kłobuck

Kolejne inwestycje coraz bliżej

W ratuszu praca wre. Coraz bliżej do rozpoczęcia kolejnych oczekiwanych inwestycji. Powstaną też dokumentacje, na podstawie których będą realizowane następne przedsięwzięcia
Kolejne inwestycje coraz bliżej

W ratuszu praca wre. Coraz bliżej do rozpoczęcia kolejnych oczekiwanych inwestycji. Powstaną też dokumentacje, na podstawie których będą realizowane następne przedsięwzięcia

Stan spraw gminnych przedstawiał radnym podobnie jak na każdej zwyczajnej sesji burmistrz Jerzy Zakrzewski. Ważne informacje płyną z wydziału, który zajmuje się przygotowaniem gminnych inwestycji w infrastrukturę. W fazie decyzji o wyborze wykonawców są zadania tak kluczowe, jak budowa łącznika ulic Zakrzewskiej i Sienkiewicza w Kłobucku, przebudowa odcinka ulicy Strażackiej w Łobodnie, przebudowa ulicy Parkowej w Białej. Zarząd Dróg i gospodarki Komunalnej podpisał już natomiast umowy na roboty budowlane dotyczące przebudowy mostu w ciągu ulicy Stawowej w Borowiance i mostu w Rybnie. W obu przypadkach zadania wykonywać będzie firma z Kamyka, którą wybrano w przetargu. Wartość umowna przebudowy mostu w Borowiance to niemal 586 tysięcy złotych, a mostu w Rybnej – ponad 464 tysiące złotych.
W toku jest też postępowanie dotyczące robót związanych z rewitalizacją parku przy ulicy Zamkowej. Miasto otrzymało tu aż dziewięć ofert od zainteresowanych firm. Są wśród nich i takie, które finansowo bliskie są założonemu kosztorysowi.
Została już podpisana umowa na sporządzenie dokumentacji projektowej, na podstawie której powstanie następnie tężnia solankowa. Wykonanie takiego obiektu zapowiadano już od pewnego czasu, teraz więc nadchodzi moment, w zacznie się opracowanie szczegółów technicznych. Dokumentację przygotuje firma spoza naszego regionu. Ma być gotowa przed końcem marca. Tężnia stanie potem w zgodzie z przygotowanym projektem przy ulicach Spacerowej i Zielonej. Nie mamy wątpliwości, że będzie się cieszyła zainteresowaniem co najmniej kłobuckich seniorów, a zapewne też wszystkich innych mieszkańców.
W ratuszu przygotowują postępowanie, na mocy którego będzie rozstrzygane wykonawstwo robót budowlanych niezbędnych do przebudowy ulic Ściegiennego i Polnej w Kłobucku. Podczas sesji burmistrz Jerzy Zakrzewski informował, że i to zadanie zostanie wykonane w najbliższych miesiącach. Z zapowiadanych ważnych inwestycji warto wymienić także rewitalizację zalewu Zakrzew (o której piszemy w innym miejscu) oraz przygotowanie dokumentacji, na podstawie której będzie przeprowadzona rozbudowa Przedszkola nr 5 w Kłobucku o pomieszczenia żłobka. Miasto podejmuje również działania, by złożyć wniosek o dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego. Jest ono zaplanowane, jak już kiedyś wspominaliśmy, w ścisłym centrum Kłobucka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024