Biała

Rusza przebudowa Parkowej w Białej

Dokumenty podpisane, roboty ruszą teraz pełną parą.
Rusza przebudowa Parkowej w Białej

Rozpoczyna się ważna inwestycja w infrastrukturę drogową na terenie gminy Kłobuck. W rezultacie jej realizacji porządną drogę będą mieli do dyspozycji mieszkańcy ulicy Parkowej w Białej – no i wszyscy, którzy będą mieli potrzebę korzystania z tej lokalnej drogi

Nowy rok budżetowy w gminie Kłobuck obficie owocuje kolejnymi inwestycjami w kluczową dla mieszkańców infrastrukturę drogową. Dopinane są po kolei niezbędne formalności dotyczące kolejnych inwestycji, rozstrzygane przetargi, w końcu podpisywane umowy. Wiosna za pasem i ruszają też po kolei roboty budowlane w terenie. Zadania zaplanowane na rok bieżący i wpisane do budżetu są więc po kolei uruchamiane.
Tym razem wiadomość, która płynie z kłobuckiego urzędu miejskiego, jest najważniejsza dla mieszkańców ulicy Parkowej w Białej i wszystkich, którzy z tej drogi korzystają. Lokalna trasa dojazdowa do położonych tutaj posesji, boczna od drogi wojewódzkiej, idzie do przebudowy, bo dopięte zostały już ostatnie wymagane formalności. W poprzedni czwartek burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał umowę na realizację tego zadania inwestycyjnego. Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 470137S, czyli ulicy Parkowej w Białej, realizowana będzie przez firmę z Boronowa, znaną dobrze z budowy wielu ulic w naszym powiecie.
Wartość realizacji inwestycji, na którą oczekiwali mieszkańcy Białej, została w przewidzianej procedurze ustalona na kwotę ponad 1 miliona 172,5 tysiąca złotych. Gmina Kłobuck nie musi całej tej kwoty wysupłać z własnej kieszeni. Zgodnie z właściwą praktyką realizowania inwestycji władze miasta wcześniej zapewniły dla tego zadania dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 – w kwocie niemal 703 tysięcy złotych. Jak łatwo zauważyć, pokryje ono większość kosztów budowy nowej drogi. Z własnego budżetu gmina dołoży mniejszą część łącznych kosztów – kwotę niespełna 470 tysięcy złotych.
Ostatnia ważna informacja dotyczy terminu zakończenia przebudowy ulicy Parkowej w Białej. Zgodnie z ustalonymi przez ratusz zasadami ma to nastąpić do 21 września bieżącego roku. Jeszcze jesienią tego roku mieszkańcy będą więc mogli korzystać z drogi w zupełnie innym standardzie niż ma to miejsce w tej chwili. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biała

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Biała

Wiadomo, ile warta może być przebudowa Parkowej

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2024

Dożynki w Białej

Marcin Syguda24 sierpnia 2023

Dzielnicowy promował zawód policjanta

Marcin Syguda28 kwietnia 2023

Kiedy zajmą się Parkową w Białej?

Jarosław Jędrysiak17 kwietnia 2023

Piknik parafialny w Białej

Marcin Syguda25 sierpnia 2022

Dachował na autostradzie

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2022