Popów, Rębielice Królewskie, Kamieńszczyzna

Ktoś świadomie wprowadza w błąd? Wójt uspokaja i prostuje

ARCH.
Ktoś świadomie wprowadza w błąd? Wójt uspokaja i prostuje

Wójt Gminy Popów prostuje informacje, które – często pocztą pantoflowa – puszczane są w obieg wśród mieszkańców Rębielic Królewskich i Kamieńszczyzny. Czy to nieczysta gra przedwyborcza? Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, warto znać prawdę

Wójt Gminy Popów dr Jan Kowalik informuje – w związku pojawiającymi się nierzetelnymi informacjami, dotyczącymi ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Rębielice Królewskie i Kamieńszczyzna – że dokument ten nie wprowadza na terenie objętym planem całkowitego zakazu nowej zabudowy. Takie bowiem informacje zaczęły krążyć wśród mieszkańców. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w istocie określa sposób zagospodarowania dopuszczalny na danej działce. W planie podane są wszystkie informacje dotyczące przeznaczenia interesującego nas terenu.
– Nadmieniam, że projekt przedmiotowego planu był wyłożony do publicznego wglądu, był również konsultowany z mieszkańcami oraz uzgadniany z odpowiednimi urzędami i instytucjami, zgodnie z obowiązującą procedurą prawną. Dodatkowo informuję, że dzięki uchwalonemu planowi zagospodarowania przestrzennego znacząco skraca się czas uzyskania pozwolenia na budowę, ponieważ inwestor nie musi ubiegać się o warunki zabudowy – podkreśla wójt Jan Kowalik.
Wójt zachęca też, by w razie jakichkolwiek obaw czy wątpliwości kontaktować się osobiście lub telefonicznie z pracownikami Urzędu Gminy Popów. To na pewno lepsze źródło informacji niż jakieś plotki.
– Informuję, że plan zagospodarowania przestrzennego jest ogólnie dostępny na stronach internetowych zarówno urzędu gminny jak i na stronach branżowych, m.in. geoportal powiatu kłobuckiego – dodaje wójt.
Tajemnicy tu więc żadnej nie ma. Sensacji też. Ale mamy okres przedwyborczy, więc… to czas, gdy dzieją się różne rzeczy i gdy uaktywniają się ludzie, którzy gotowi są grać na emocjach. Czasem dlatego, że nie mają nic innego do zaoferowania. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów, Rębielice Królewskie, Kamieńszczyzna

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów, Rębielice Królewskie, Kamieńszczyzna