Popów, Wąsosz Górny

Plac zabaw zostanie doposażony

Plac zabaw zostanie doposażony

Gmina Popów uzyskała kolejne środki finansowe na gminne inwestycje

Tym razem chodzi o środki w ramach marszałkowskiego programu „Inicjatywa sołecka”. Uzyskane przez gminę Popów dofinansowanie (45 tysięcy złotych) pozwoli na doposażenie placu zabaw przy Gminnym Zespole Szkolno Przedszkolnym w Wąsoszu Górnym.
Warto zaznaczyć, że zajęcie się tym właśnie placem nie jest przypadkowe. To miejsce do zabaw dzieci przy szkole w Wąsoszu jest jednym z najstarszych na terenie gminy placów zabaw. Wyposażenie ma bardzo ubogie, bo takie miejsca z biegiem lat robi się coraz ciekawsze, coraz bogatsze.
– Zadbaliśmy o to, by uczniowie z tej placówki mogli korzystać z nowego placu zabaw. Projekt obejmuje doposażenie placu zabaw w przyjazne dla dzieci w wieku do lat 14 sprzęty zabawowe, takie jak: huśtawki, bujaki sprężynowe, karuzele, piłkarzyki i zestawy zabawowe wyposażone m.in. w zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, gry w kółko i krzyżyk. Plac uzyska też ławki, kosze, stojaki na rowery oraz ogrodzenie – zapowiada wójt dr Jan Kowalik.
Dzięki doposażeniu placu zabaw dzieci będą mogły trenować nie tylko swój umysł i ciało, ale również umiejętności społeczne, polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa. Poznają nie tylko zasady współżycia w grupie, ale też lepiej zrozumieją własne możliwości. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między dziećmi. Warto dodać, że w tej kadencji wszystkie jednostki oświatowe, dla których gmina Popów jest organem prowadzącym, wzbogaciły się o nowe place zabaw. Teraz czas na Wąsosz Górny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów, Wąsosz Górny

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów, Wąsosz Górny

Konkurs na dyrektora poczeka

Jarosław Jędrysiak5 kwietnia 2020