Popów

Przez wieś jak po drodze ekspresowej

Przez wieś jak po drodze ekspresowej

Trzy miesiące odpocznie od kierowania samochodem 19-latek, który jechał ulicami Popowa z prędkością 116 kilometrów na godzinę

W poprzednią środę policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne działania „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Ponadto w ramach akcji mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców, wyposażenie samochodu oraz wymagane uprawnienia.
– Podczas działań stróże prawa ujawnili 32 wykroczenia drogowe dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości. Niestety aż 21 z nich zostało popełnionych w rejonie przejść dla pieszych.
Niechlubnym rekordzistą zatrzymanym w trakcie akcji okazał się 19-letni kierowca mitsubishi, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, który w obszarze zabudowanym, na ul. Wieluńskiej w Popowie, jechał z prędkością 116 km/h. Za popełnione wykroczenie młody kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w kwocie 2000 złotych oraz 14 punktów karnych – podaje podkom. Kamil Raczyński z kłobuckiej policji.
Policja tradycyjnie przypomina, że bezpieczna prędkość to taka, jaka jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności kierowcy.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Ile wydali na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

60-latka niemal wjechała pod pociąg

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2024

Skarżą się gminie na powiatowe drogi

Jarosław Jędrysiak19 lutego 2024