Nowa Szarlejka

Wyprzedzała na przejściu

Wyprzedzała na przejściu

Spory błąd popełniła kierująca renault podczas jazdy drogą wojewódzką przez Nową Szarlejkę. Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali ją, gdy wyprzedzała inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Za ten niebezpieczny manewr kierująca została ukarana wysokim mandatem, a do jej konta dopisano sporo punktów karnych

We wtorek 7 maja w godzinach południowych na drodze wojewódzkiej numer 494 w Nowej Szarlejce patrol z drogówki zatrzymał do kontroli 26-letnią kierującą osobowym renault, która wyprzedzała inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. To kosztowny błąd. Taki manewr spowodował, że kobieta została ukarana mandatem w kwocie aż 1500 złotych, a do jej konta dopisano od razu 15 punktów karnych. – Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także uważali, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
W ramach codziennej służby policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzą wiele różnych akcji mających na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi w sposób szczególny koncentrują swoje działania na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Z uwagi na to, policjanci bardzo często kontrolują relację pomiędzy kierowcami a pieszymi. Stąd też wyczulenie na wykroczenia popełniane podczas przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa Szarlejka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Nowa Szarlejka

Wyprzedzał na przejściu, odpowie przed sądem

Jarosław Jędrysiak21 marca 2023

Dlaczego 44-latka zginęła?

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2018