Ostrowy nad Okszą

Nowa wójt wizytowała budowę

Nowa wójt wizytowała budowę

W rejonie ulic Chabrowej i Wąskiej w Ostrowach nad Okszą trwa budowa. Za kilkanaście miesięcy mają tu być domy, w których zamieszka dwadzieścia siedem rodzin

To Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM), a gmina Miedźno jest udziałowcem spółki SIM Śląsk Północ. Gminę odwiedził prezes zarządu SIM Śląsk Północ Józef Korpak. Była to okazja do omówienia postępów prac budowlanych z generalnym wykonawcą zadania – firmą z Częstochowy. Obecnie trwają prace nad trzema obiektami mieszkalnymi, które łącznie zapewnią dwadzieścia siedem nowych lokali mieszkalnych na wynajem, liczących od 35 do 71 metrów kwadratowych. Będą odpowiednie zarówno dla singli, jak i dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Powstaną również czterdzieści cztery miejsca parkingowe (w tym sześć dla osób niepełnosprawnych) oraz komórki lokatorskie. Dla najmłodszych będą place zabaw. Budynki będą zaopatrzone w odnawialne źródła energii (panele fotowoltaiczne, pompy ciepła) i korzystać z najnowszych technologii termoizolacji.
Budowę wizytowała podczas obecności prezesa SIM także wójt Ewelina Stobiecka. Projekt ten nie tylko przyczyni się do zwiększenia dostępności mieszkań dla mieszkańców gminy i regionu, ale także będzie krokiem w kierunku rozwoju infrastruktury mieszkaniowej w gminie. Planowane zakończenie prac budowlanych przewidywane jest za siedemnaście miesięcy, co oznacza, że z początkiem 2026 roku dwadzieścia siedem rodzin otrzyma klucze do swojego nowego domu.
Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe są doskonałym przykładem współpracy między rządem, reprezentowanym przez Krajowy Zasób Nieruchomości, i samorządami – co przynosi wiele realnych korzyści także dla małych społeczności lokalnych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Ostrowy nad Okszą

104. urodziny mieszkanki Ostrów nad Okszą

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Pokłócił się z żoną i pijany prawie zamarzł na skraju lasu

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2023

Ekopracownia pod chmurką

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Ogólnopolski Turniej Eco Cup UKS Tytan Ostrowy

Marcin Syguda29 kwietnia 2023

Turniej siatkarski ECO CUP UKS TYTAN Ostrowy

Redakcja1 kwietnia 2023

Tytan jest najlepszy!

Redakcja10 lutego 2022