Wręczyca Wielka

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Wójt gminy Anna Syguda w ubiegłym tygodniu podpisała umowy na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w roku 2024

Jest to standardowa procedura w gminach. Ponieważ zwykle nie mają one wyspecjalizowanych placówek, które zajmowałyby się realizacją zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, przekazują te obowiązki do realizacji – klubom sportowym czy też organizacjom społecznym. W ten sposób tematem sportu zajmują się ludzie najbardziej w tym zakresie zorientowani, a gmina przy ich pomocy realizuje swoje zadania w zakresie wspierania tego rodzaju działalności. Popierając to jednocześnie środkami budżetowymi na realizację zleconych zadań.
W gminie Wręczyca Wielka w tym roku dotacje na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej przyznane zostały pięciu podmiotom. Centrum Sportowego „MIXU TEAM” zrealizuje więc zadanie pod nazwą: „Organizacja zajęć sportowych z kickboxingu”. Klub Sportowy Olimpia Truskolasy podejmie zadanie określone jako „Krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie miejscowości Truskolasy”. Ludowy Klub Sportowy Zjednoczeni Kalej Szarlejka poprowadzi zadanie „Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego na terenie gminy Wręczyca Wielka”. Klub Sportowy Wojownik wykona zadanie określone nazwą: „Prowadzenie zajęć szkoleniowych taekwon-do oraz udział w imprezach sportowych w 2024 roku”. Klub Sportowy Aktywna Wręczyca zrealizuje zadanie pod nazwą: „Nieważne, który jesteś na mecie, bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu”.
Jak w każdym podobnym przypadku, celem zadań przekazanych podpisanymi przez wójt umowami do realizacji jest promowanie aktywności fizycznej oraz wspieranie rozwoju sportu wśród mieszkańców gminy Wręczyca Wielka. Przy czym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży mieszkających w gminie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023