Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał umowę, na mocy której powstanie projekt nowego żłobka w Kłobucku

Choć projekt to jeszcze nie realizacja inwestycji, to bez projektu oczywiście niczego takiego zrealizować się nie da. Zwraca więc uwagę, że zapowiedzi dotyczące planowanego uruchomienia nowego żłobka w Kłobucku są sukcesywnie i systematycznie realizowane. Projekt, co do wykonania którego burmistrz Jerzy Zakrzewski w ubiegłym tygodniu podpisał umowę, będzie wymaganą dokumentacją konieczną do tego, aby przeprowadzić rozbudowę budynku Przedszkola Gminnego nr 5 w Kłobucku. To tam – zgodnie zresztą z tym, co było zapowiadane – powstaną w Kłobucku nowe pomieszczenia dla żłobka. Po ich przygotowaniu, w gminie będzie dostępne więcej miejsc żłobkowych dla dzieci – co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w tym zakresie, jakie od dłuższego czasu notują gminne władze samorządowe. Wracają jeszcze do kwestii finansowych podpisanej teraz umowy, wartość opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy przedszkola w zakresie powstania lokum dla nowego żłobka wynosi niespełna 116 tysięcy złotych.
Ustalony jest też termin, w którym dokumentacja ma być gotowa. To 14 października obecnego roku. Dysponując gotową dokumentacją, gmina Kłobuck będzie mogła przystąpić do kolejnych niezbędnych procedur, które między innymi zawierać będą wybór wykonawcy przebudowy, a następnie same roboty budowlane. W efekcie dostępne staną się dodatkowe, nowe miejsca komunalnego żłobka.
Procedurę wyłonienia wykonawcy kompletnej dokumentacji projektowo- kosztorysowej rozbudowy budynku Przedszkola Gminnego nr 5 im. Jana Brzechwy w Kłobucku o pomieszczenia żłobka, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz aktualizacją kosztorysów inwestorskich uruchomiono jeszcze w marcu. Gmina określiła zasadnicze ramy, w jakie ma się wpisać ta dokumentacja, gdyż oczywiście ma ustalone oczekiwania w tym zakresie. Zakłada się więc, że będzie zaprojektowana dobudowa nowego segmentu budynku z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby żłobka, w tym pomieszczenie dla 30 dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat (jeden oddział), sala zabaw, węzeł sanitarny – toalety, umywalki, brodzik do mycia ciała dziecka, przewijaki, miejsce na nocniki – sypialnie, szatnia dla dzieci, szatnia dla personelu żłobka, wózkownia i magazyn pomocy dydaktycznych. Będzie też ustalona lokalizacja dźwigu osobowego na potrzeby przedszkola i żłobka. Ten nowy segment żłobkowy ma być skomunikowany z istniejącą częścią budynku przedszkola. Ponadto będzie zapewnione, że po wykonaniu żłobka będzie możliwe także powstanie dodatkowego, piątego oddziału przedszkola. Także kuchnia w placówce zostanie dostosowana i zmodernizowana na potrzeby żłobka. Poza samym budynkiem powstanie także projekt zagospodarowania terenu wokół przedszkola – z uwzględnieniem przebudowy drogi wewnętrznej, budowy parkingu dla pracowników oraz lokalizacji placu zabaw dla dzieci ze żłobka.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024