Panki

Wjechał w ruszającą ciężarówkę

Wjechał w ruszającą ciężarówkę

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło 2 lipca w miejscowości Panki na ulicy Tysiąclecia. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 12-letni rowerzysta nieprawidłowo wykonał manewr omijania pojazdu ciężarowego, w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Nastolatek z urazem prawej nogi został zabrany do szpitala

We wtorek 2 lipca około godziny 12.30 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Tysiąclecia w Pankach.
– Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że 12-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc chodnikiem nieprawidłowo wykonał manewr omijania pojazdu ciężarowego man, którego 55-letni kierowca w tym momencie włączał się do ruchu z parkingu sklepu, czym doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym. 12-latek z urazem prawej nogi został zabrany do częstochowskiego szpitala. 55-letni kierowca mana, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Na miejscu zdarzenia czynności realizowali policjanci z kłobuckiej drogówki. Dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez kłobuckich kryminalnych pracujących pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Po raz kolejny policja apeluje o to, aby w czasie prowadzenia swoich pojazdów utrzymywać koncentrację i uważnie obserwować to, co się dzieje wokół nas. Policja przypomina też przepisy i obowiązki i zakazy dotyczące kierującego rowerem lub hulajnogą elektryczną. Korzystanie z drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem, gdy szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, ewentualnie gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) – przy czym kierujący rowerem, korzystając z drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać jego ruchu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Droga jest gotowa

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2024

Trzeba oszczędzać wodę

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2024

Powitanie Nowego Wozu Strażackiego w OSP Panki!

Jarosław Jędrysiak27 maja 2024

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024