Powiat

Radary poszły w ruch

Radary poszły w ruch

W poniedziałek policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem akcji było ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze

Policjanci z kłobuckiej drogówki 1 lipca ruszyli w teren z urządzeniami do pomiaru prędkości poruszania się pojazdów. Tradycyjnie akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bo statystyki pokazują, że właśnie nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków. Poza radarami funkcjonariusze mieli ze sobą także alkomaty i używali ich, by sprawdzić, czy zatrzymani kierowcy są trzeźwi. Dodatkowo kontrolowani mogli się spodziewać sprawdzenia, czy posiadają obowiązkowe wyposażenie samochodu i czy mają wymagane uprawnienia.
– Podczas działań stróże prawa ujawnili 44 wykroczenia drogowe dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości, za które na 37 kierujących nałożyli mandaty karne, a 7 pouczyli – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. – Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta, która jest dostosowana do obowiązujących limitów prędkości, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz do własnych umiejętności – dodaje.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024

Zaczną przebudowę drogi wojewódzkiej

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024