Powiat, klasa okręgowa

Olimpia Truskolasy zostaje w okręgówce

Gest radości Dawida Wojtyry po zdobyciu swojej trzeciej bramki, zarazem czwartej dla Olimpii Truskolasy w wygranym 5:2 (1:1) barażowym spotkaniu z Czarnymi Starcza. Z lewej strony zadowolony grający trener Marcin Zalewski. STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. W sobotnim barażowym spotkaniu o utrzymanie w okręgówce, które zarazem było ostatnim akordem sezonu 2016/2017 w regionie częstochowskim, Olimpia Truskolasy 5:2 (1:1) pokonała Czarnych Starcza. Bohaterem meczu był zdobywca trzech bramek, Dawid Wojtyra, który we wcześniejszych ośmiu spotkaniach rundy finałowej strzelił najwięcej (12) goli

Stanisław Wrzesiński

W barażowym pojedynku na stadionie częstochowskiej Victorii spotkały się drużyny ubiegłorocznych beniaminków, które zajęły czwarte miejsca w grupach spadkowych I i II. Spotkanie lepiej rozpoczęła Olimpia Truskolasy, składająca się w większości z młodych piłkarzy, która w pierwszych 10 minutach stworzyła trzy dogodne, ale niewykorzystane sytuacje bramkowe. Prowadzenie dla podopiecznych Marcina Zalewskiego uzyskał w 23. minucie strzałem z 5 metrów Dawid Wojtyra. Prowadzenie nieco uśpiło Olimpię. Inicjatywę przejęli Czarni, którzy, po zamieszaniu w polu karnym po celnym uderzeniu niezawodnego Łukasza Nowaka, doprowadzili do wyrównania 1:1. Pierwszą połowę zakończyła minimalnie niecelna (nad poprzeczką) efektowna przewrotka aktywnego Cezarego Tomzińskiego.

Drugą połowę rozpoczęła znakomita bramkarska interwencja Krzysztofa Kierata po precyzyjnym strzale z wolnego Łukasza Nowaka. Dziesięć minut później, po rzucie wolnym wykonywanym przez Tomzińskiego, celnym strzałem głową na 2:1 podwyższył Paweł Warchoł. W 63. minucie na 3:1 podwyższył, po indywidualnej akcji (od połowy boiska), Dawid Wojtyra, który wcześniej otrzymał znakomite podanie z wysokości własnego pola karnego od wprowadzonego po przerwie Andrzeja Bogusa. Kontaktowego gola, po zbyt krótkim wybiciu piłki we własnej szesnastce Kotarskiego, ponownie zdobył Łukasz Nowak.

Końcówka meczu należała jednak do Olimpii. W 83. minucie po zespołowej akcji Andrzeja Bogusa, Oskara Bogusa i Dawida Wojtyry ten ostatni z 5 metrów „dopełnił formalności”, zdobywając swoją trzecią bramkę, a minutę później strzelecką kanonadę Olimpii zakończył Andrzej Bogus.

W zwycięskim spotkaniu Olimpia Truskolasy wystąpiła w składzie: Krzysztof Kierat (br) – Paweł Warchoł, Robert Hyra, Paweł Mardosz, Krzysztof Rendak (Andrzej Bogus) – Jakub Tyklewicz (Mateusz Kotarski), Mateusz Bal, Oskar Bogus (Patryk Lizurej), Cezary Tomziński – Marcin Zalewski, Dawid Wojtyra (Bartłomiej Kurzacz).

W nowym sezonie 2017/2018 w częstochowskiej klasie okręgowej systemem „mecz i rewanż” rywalizować będzie 18 zespołów (w tym czterech przedstawicieli powiatu kłobuckiego): KS Panki (spadkowicz), Amator Golce, Pogoń Kamyk i Olimpia Truskolasy oraz LZS Mrzygłód k. Myszkowa, Jedność Boronów, Zieloni Żarki, Victoria Częstochowa, Gmina Kłomnice, Lotnik Kościelec, Stradom Częstochowa, Warta Mstów, Płomień Kuźnica Marianowa, MLKS Woźniki, Warta Kamieńskie Młyny, a także trzej beniaminkowie: Orzeł Kiedrzyn, Sparta Szczekociny i Orzeł Psary/Babienica.