Sport

Grom Miedźno kończył w dziewiątkę

Grom Miedźno kończył w dziewiątkę

W powiatowych derbach triumfowały drużyny KS-u Panki i Liswarty Krzepice. W Amatorze Golce zadebiutował brat reprezentanta Polski Jakuba Błaszczykowskiego, Dawid. Wyjazdowy remis z Gminą Kłomnice kosztował Pogoń Kamyk utratę pozycji lidera grupy pierwszej

W zremisowanym 1:1 (0:1) spotkaniu z Gminą Kłomnice prowadzenie dla Pogoni uzyskał w 13. minucie Piotr Ściebura, a wyrównał tuż po przerwie Michał Motyl. W powiatowych derbach KS Panki po dwóch bramkach Dawida Świtały oraz jednym Pawła Wręczyckiego 3:0 (3:0) pokonały Grom Miedźno, który kończył spotkanie w 9-osobowym zestawieniu po czerwonych kartkach dla Pawła Gali w 30. i Dawida Kowalika w 87. minucie. Pomimo prowadzenia 1:0 w 13. minucie po golu z rzutu karnego Łukasza Kaczmarzyka Huragan Jezioro 1:4 (1:2) przegrał z KS-em Stradom AJD Częstochowa, dla którego 3 gole uzyskał pozyskany przed sezonem z Orlika Blachownia Przemysław Majczyna. Nowym liderem po wysokiej 7:0 (2:0) wygranej z Liswartą Lisów został IV-ligowy spadkowicz MLKS Woźniki.

W grupie drugiej w derbowym spotkaniu Liswarta Krzepice po dwóch golach Grzegorza Nogi 2:0 (1:0) wygrała z Amatorem Golce, który jest zaledwie cieniem zespołu z poprzedniego sezonu. Dla gości najlepszą sytuację tuż przed przerwą zaprzepaścił Michał Wróblewski, pudłując po strzale głową z 4 metrów. Przypomnijmy, że debiutujący w obronie Amatora 32-letni Dawid Błaszczykowki w przeszłości reprezentował barwy młodzieżowych drużyn Rakowa Częstochowa i Olimpii Truskolasy oraz III-ligowej Astry Krotoszyn i IV-ligowej truskolaskiej Olimpii, a ostatnio występował w grającym w częstochowskim ALPN-ie Luminexie. Był również trenerem IV-ligowej Olimpii oraz asystentem wujka Jerzego Brzęczka w II-ligowym Rakowie Częstochowa. Pomimo licznych kadrowych ubytków (z różnych przyczyn zabrakło m.in. Rokosy, Brzęczka, Woldana, Piątkowskiego czy Nowaka) z postawy Amatora ogromnie niezadowolony był prezes Marcin Nowak:
– Drużyną byliśmy chyba tylko z nazwy. – mówił Nowak. – Na tle walczących i również osłabionych brakiem Spaczyńskiego, Kajkowskiego czy Pląskowskiego gospodarzy wyglądaliśmy jak piłkarska ekipa festynowa. O naszej postawie najlepiej świadczy również fakt, że naszym najlepszym piłkarzem był rezerwowy bramkarz Konrad Związek. Niemniej cel postawiony przed drużyną przed sezonem, czyli awans do najlepszej czwórki po pierwszej rundzie, pozostaje niezmienny.

W Liswarcie w końcówce meczu pojawił się jeden z najlepszych zawodników w historii klubu, prawie 50-letni Tomasz Wojtal. Liswarta Popów 1:1 (1:0) zremisowała na wyjeździe z liderującą Spartą Lubliniec. Wyrównującego gola w 76. minucie zdobył Michał Wójcik. W częstochowskiej okręgówce zostaną rozegrane dwie kolejne kolejki, w środę (16.09-17.00) odbędzie się VII, a podczas weekendu (19-20.09-16.30) VIII kolejka. Czy przyniosą kolejne zmiany w tabelach obydwu grup? (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Sport

KS Wojownik rozpruł worek z medalami

Jarosław Jędrysiak29 października 2021

Osuchowski trenerem Znicza

Ewa Chojnacka1 kwietnia 2019

W Słowiku Poczesna zakończył się finał VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Ewa Chojnacka25 października 2018

7 URODZINY KLUBU SPORTOWEGO WOJOWNIK

Ewa Chojnacka27 września 2018

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Ewa Chojnacka22 września 2018

KS Wojownik drugi na Ogólnopolskim turnieju

Ewa Chojnacka30 marca 2018