Sport

Strzelecki festiwal Olimpii Truskolasy

Rekordową liczbę 19 bramek zaaplikowała truskolaska Olimpia zamykającemu A-klasową tabelę grupy I Maratonowi Walenczów. Strzelecką kanonadę w 10. minucie rozpoczął Mateusz Jędrysiak, a zakończył samobójczym strzałem na cztery minuty przed zakończeniem spotkania Marcin Najman. 10 goli oglądali kibice w Libidzy, gdzie Błękitni wysoko pokonali Orlika Blachownia

W wygranym 19:0 (10:0) pojedynku z Maratonem siedem bramek dla Olimpii uzyskał grający trener Marcin Zalewski, cztery Mateusz Jędrysiak, trzy Cezary Tomziński, a po jednej Jakub Tyklewicz, Marcin Krawczyk, Krzysztof Rendak i Mateusz Kotarski oraz (samobójcza) Marcin Najman.
– Przy wyniku 5:0 goście nie wykorzystali rzutu karnego, który obronił Krzysztof Kierat – informuje trener Olimpii Marcin Zalewski.
Bardzo ważne trzy punkty w spotkaniu z sąsiadującym w tabeli Orlikiem Blachownia zdobył przedostatni w tabeli A-klasowy beniaminek z Libidzy. Dla Błękitnych gole w tym meczu strzelali Mateusz Gałęziewski (trzy), Amadeusz Polak (dwa), Jakub Matysiak, Damian Bugaj oraz samobójczym trafieniem Robert Drzewiecki. Dzięki wygranej 3:2 (1:1) z Gromem Cykarzew pozycję wicelidera utrzymała Oksza Łobodno, dla której celnie strzelali Tomasz Górnik i Dawid Pietrzak. Natomiast pierwsza bramka padła po samobójczym uderzeniu Marcina Skoczylasa (Grom). Znicz Kłobuck 1:1 (0:1) zremisował na wyjeździe z Pogonią Blachownia. Wyrównującego gola dla Znicza w 82. minucie zdobył Michał Stasiak. Po wyjazdowej wygranej 4:1 (1:0) z Sokołem Wręczyca Wielka na trzecie miejsce awansował spadkowicz z okręgówki Orzeł Kiedrzyn. Bramkę dla Sokoła uzyskał Maciej Wolski, a dwie dla podopiecznych Konrada Wilka 40-letni Cezary Mazurkiewicz. Liderujący z kompletem 18 punktów Płomień Czarny Las po ciężkiej piłkarskiej przeprawie wywiózł trzy punkty z Ostrów nad Okszą. Dla Płomienia dwa gole były dziełem Rafała Stefańskiego, a rozmiary porażki w 74. minucie zmniejszył doświadczony 41-letni Jerzy Chłód.
W grupie II prowadzący z kompletem 21 punktów LZS Mrzygłód k. Myszkowa (4:0 z Kmicicem Kruszyna) powiększył do ośmiu punktów przewagę nad trzema zespołami, tj. Sokołem Olsztyn, Orkanem Rzerzęczyce i Spartą Szczekociny. W A-klasie lublinieckiej niekwestionowanym liderem z kompletem 24 punktów są piłkarze Warty Kamieńskie Młyny (3:1 z Promieniem Glinica), którzy posiadają pięciopunktową przewagę nad kolejnym spadkowiczem z okręgówki, LKS-em Sieraków Śląski. (Sas)