Krzepice, Kłobuck

Tragiczny pożar w centrum Krzepic

W ubiegłym tygodniu ogień zaatakował w Krzepicach i Kłobucku.
WWW.FREESTOCKPHOTOS.BIZ
Tragiczny pożar w centrum Krzepic

70-letni mężczyzna zginął podczas pożaru w minioną środę w Krzepicach

Pożar wybuchł późnym wieczorem (ok. godz. 22.00) w środę 30 września. Palił się budynek gospodarczy z częścią mieszkalną, znajdujący się w centrum Krzepic przy ul. Kościuszki.

Wyniesiony z pożaru
Do pożaru jako pierwszy przyjechał zastęp z OSP Krzepice. Ponieważ były przypuszczenia, że ktoś może się znajdować w palącym się budynku, rozeznano się w sytuacji i wkrótce strażacy wynieśli stamtąd poszkodowaną osobę. Mężczyznę znaleziono na wersalce w części mieszkalnej, w pomieszczeniu tuż obok tego, gdzie pożar był najbardziej intensywny. Ofiarą niezwłocznie zajęli się ratownicy medyczni. Niestety, tym razem było już za późno, reanimacja okazała się nieskuteczna. Lekarz stwierdził zgon 70-latka.
– Śledczy ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tego pożaru. Prawdopodobną przyczyną śmierci 70-latka było zaczadzenie – informuje mł. asp. Marta Ladowska z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Prawdopodobną i jeszcze ostatecznie niepotwierdzoną przyczyną tego pożaru z tragicznym finałem było zaprószenie ognia. Szczegóły policja wyjaśnia pod nadzorem prokuratury. Nim ogień został ugaszony, poczynił też spore szkody materialne. Strawił np. zupełnie poszycie dachu budynku. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin i zakończyła się około 4.00 nad ranem.

Czad z izolacji
Trzy dni później, w minioną sobotę, palił się także dom w Kłobucku. W budynku przy ul. Sienkiewicza pożar powstał na poddaszu.
– Zapaliło się ocieplenie dachu budynku. Właściciel próbował gasić je samodzielnie, ale nie przyniosło to spodziewanego rezultatu – mówi mł. bryg. Robert Ladra z Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.
Podczas pożaru powstało spore zadymienie. Ladra sugeruje, by w podobnych sytuacjach nie podejmować się gaszenia samodzielnie, lecz niezwłocznie wezwać straż. Gazy, które powstają podczas pożaru, mogą być niezwykle groźne. Można od nich stracić przytomność, a w konsekwencji nawet życie. Strażacy mają odpowiedni sprzęt, żeby działać w takich warunkach. W Kłobucku szczęśliwie nie doszło do tragedii. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice, Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice, Kłobuck

Bilety do kina kupisz online

Jarosław Jędrysiak31 października 2021

Jerzy Buzek w Kłobucku i Krzepicach

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2019

Podsumowali regionalny tenisowy cykl

Stanisław Wrzesiński14 lipca 2018