Sport

Historyczna wygrana Huraganu w okręgówce

Beniaminek Huragan Jezioro 2:0 (1:0) pokonał w derbowym spotkaniu KS Panki, odnosząc historyczną wygraną w klasie okręgowej. Przy piłce zdobywca drugiej bramki Łukasz Fijałkowski (Huragan).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

Huragan Jezioro, po pokonaniu w powiatowych derbach Klubu Sportowego z Panek, zanotował pierwszą, a zarazem historyczną wygraną na boiskach klasy okręgowej. Nowym liderem grupy I po wygranej z IV-ligowym spadkowiczem MLKS-em Woźniki została Gmina Kłomnice. W piłkarskich kuluarach mówi się, że ze względu na niezadawalające dotychczasowe wyniki sportowe trzeszczą trenerskie posady Oskara Operacza (KS Panki) i Wojciecha Kozaka (Amator)

W wygranym 2:0 (1:0) spotkaniu bramki dla Huraganu strzelali grający trener Paweł Labocha, który w 41. minucie przelobował Łukasza Gąsienicę, oraz Łukasz Fijałkowski w 60. minucie z rzutu karnego. Dla Panek, które przyjechały do beniaminka osłabione brakiem m.in. Arkadiusza Hyry, Przemysława Ogłazy czy grającego szkoleniowca Oskara Operacza, była to trzecia porażka z rzędu. W drużynie gospodarzy zagrało trzech zawodników, tj. Paweł Labocha, Łukasz Fijałkowski i Karol Zdunek, którzy w niedalekiej przeszłości reprezentowali barwy KS-u Panki. W piątkowym, odbywającym się przy sztucznym oświetleniu z powodu ślubu kapitana Piotra Ściebury pojedynku, Pogoń Kamyk 5:0 (2:0) rozgromiła częstochowską Victorię. Strzelecką kanonadę już w 1. minucie rozpoczął Tomasz Piątkiewicz, a zakończył w 90. Mariusz Pawelec. W międzyczasie gole zdobyli ponadto Przemysław Szczypiór, Mateusz Wojciechowski i Konrad Skoczylas. W meczu dwóch tegorocznych beniaminków Grom Miedźno 0:1 (0:0) uległ Olimpii Huta Stara, dla której zwycięską bramkę w 68. minucie uzyskał Kacper Michowicz. 150. spotkanie w barwach Gromu zaliczył Paweł Słomian, a zadebiutował pozyskany w przerwie letniej z Maratonu Walenczów Kamil Koszczyk. Celne trafienie Bartłomieja Szymczyka w 70. minucie zadecydowało o wygranej Gminy Kłomnice (trener Jan Spychalski) z dotychczasowym liderem MLKS-em Woźniki. Aż 12 bramek padło w spotkaniu pomiędzy Stradomiem Częstochowa a ostatnią w tabeli Liswartą Lisów. W grupie II niespodziankę sprawiła Liswarta Krzepice, 2:2 (1:0) remisując z wiceliderem Lotnikiem Kościelec. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Grzegorz Noga, a dla gości dwukrotnie celnie przymierzył (w tym w 4. minucie doliczonego czasu gry) Damian Kotas. W powiatowych derbach Amator Golce, który zdaniem prezesa klubu Marcina Nowaka w pierwszej połowie „pozostał w szatni”, 2:2 (1:1) zremisował z Liswartą Popów. Dla Amatora gole strzelali w 46. minucie Michał Wróblewski oraz, dosłownie w ostatniej akcji meczu (92. minuta) po rzucie rożnym wykonywanym przez najlepszego na boisku (obok grającego z kontuzją kolana Dawida Kasperkiewicza) Patryka Chajdusia, Jacek Rokosa, który w drugiej połowie najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Dawidem Majchrzakiem. W drużynie gospodarzy ponownie zobaczyliśmy Grzegorza Kuziorowicza (ostatnio Stradom Częstochowa), a w 82. minucie na boisku pojawił się wychowanek częstochowskiego Rakowa, 17-letni Kacper Michalak. Dla Liswarty, w której w defensywie brylował doświadczony 34-letni Tomasz Chyra, bramki uzyskali Szymon Idzikowski oraz nastoletni Norbert Bzdak. Targana problemami organizacyjnymi Unia Kalety (z powodu pogarszającej się współpracy z władzami samorządowymi 2 października do dymisji podał się cały zarząd klubu na czele z prezesem Tomaszem Galiosem) 2:1 (1:0) pokonała prowadzącą w tabeli Spartę Lubliniec. W wygranym 3:0 (1:0) spotkaniu z rezerwami III-ligowej Skry Częstochowa pierwszą bramkę dla Warty Mstów uzyskał obecny wójt gminy Tomasz Gęsiarz. (Sas)

Historyczna wygrana Huraganu w okręgówce2.JPG podpis: Jacek Rokosa (Amator Golce) zdobywa głową wyrównującą bramkę w92. minucie derbowego pojedynku z Liswartą Popów.