Kłobuck

„Fryzura dla seniora”

Fryzjerki z ZS nr 2 oraz ich sympatyczne klientki.
MILENA KOŚCIELNIAK
„Fryzura dla seniora”

Ciekawym przedsięwzięciem z obopólną korzyścią zaowocowała współpraca Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku z tutejszą Akademią Trzeciego Wieku

– Pomysł współpracy z Akademią Trzeciego Wieku narodził się w szkole już jakiś czas temu, a do jego realizacji udało się doprowadzić w ubiegłym tygodniu. Chodzi o sympatyczną inicjatywę pod hasłem „Fryzura dla seniora” – mówi Milena Kościelniak, jedna z organizatorek akcji.
Już wcześniej, podczas powiatowego konkursu fryzjerskiego, wśród wielu pomysłów pojawił się i ten, by zadaniem dla uczących się fryzjerstwa uczynić uczesanie seniora. Choć wtedy zdecydowano się na fryzury awangardowe jako temat przewodni konkursu, pomysł z fryzurami dla seniorów nie został zapomniany.
– Klientkami salonów fryzjerskich bardzo często są właśnie seniorki i to z takimi uczesaniami przychodzi się naszym fryzjerkom stykać na co dzień – opowiada Sylwia Mrowiec, druga z organizatorek „Fryzury dla seniora”. – W Kłobucku prężnie działa Akademia Trzeciego Wieku. Postanowiłyśmy zaprosić ją do współpracy – dodaje.
W poprzedni poniedziałek w szkole na 3 Maja na seniorki czekała kawa, słodkie wypieki ze szkolnej pracowni gastronomicznej, a przede wszystkim sympatyczne fryzjerki, które miały zająć się fryzurami pań tak, aby seniorki czuły się usatysfakcjonowane. Każda pani mogła wylosować numer stanowiska, przy którym ją czesano. W ten sposób fryzura była swego rodzaju niespodzianką.
– Dziewczyny przyznają, że dla nich to też spore wyzwanie, bo jednak nie znają ani pań, ani ich włosów, a żadna nie mogła się spodziewać, która z seniorek trafi w ich ręce – mówi Milena Kościelniak. – To na razie pierwsza taka wspólna akcja szkoły i akademii, ale można się spodziewać, patrząc na zadowolone miny fryzjerek i ich klientek, że nie ostatnia – dodaje. (jar)

Zdjęcia:

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Znów dojedziesz linią 64 do Częstochowy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2024

Teatralne rozmaitości w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024