Kłobuck

Szlakiem beskidzkim – wycieczka do Zawoi

Przez pięć dni uczniowie mieli okazję zwiedzenia wielu pięknych i ciekawych miejsc.
SPSK KŁOBUCK
Szlakiem beskidzkim – wycieczka do Zawoi

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum SPSK w Kłobucku w dniach 19-23.10.2015 r. uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej. Przez pięć dni mogli zdobywać wiedzę w niezwykle pięknym i urokliwym miejscu, szczególnie o tej porze roku – w Zawoi

Program wycieczki był ciekawy i dopasowany do potrzeb i zainteresowań uczniów. Mogli oni m.in.: poznać florę i faunę babiogórską, poobcować z folklorem zawojskim, przypomnieć legendy i gawędy.
Uczestniczyli w warsztatach: Eko-Siano, na którym pod bacznym okiem twórców ludowych wykonywali figurki z siana, oraz Folk Design, na których tworzyli patchworkowe cuda z naturalnych materiałów. Wzięli również udział w spotkaniu z góralami „Folklor na wesoło” i zajęciach z malarstwa na szkle.

Dzieci wzięły udział m.in. w warsztatach plastycznych.

Obraz 1 z 1

SPSK KŁOBUCK


Podczas wędrówek szlakami turystycznymi dzieci podziwiały piękno beskidzkiej przyrody i zapoznały się z historią regionu m.in. na wyciecze do ośrodka edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego, spacerze ścieżką edukacyjną na Mokry Kozub, spaceru na Halę Barankową. Codziennie czekały na nich różne dodatkowe atrakcje: spotkania z góralami, prace plastyczne. Dużo radości sprawiła uczniom Noc Filmożerców, podczas której każdy otrzymał popcorn i mógł obejrzeć ciekawy film. Oczywiście nie zabrakło ciekawej muzyki – disco i karaoke show, na dużym ekranie i z mikrofonem.
Ostatni dzień wycieczki dzieci spędziły w Parku Wodnym w Krakowie. Pełne wrażeń, wypoczęte i gotowe do nauki, w piątek 23.10.2015 r. wróciły do domu. (opr. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024

Areszt w związku z tragicznym wypadkiem w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024