Sport

Kolejny sukces Mateusza Jaskuły

Mateusz Jaskuła (drugi z prawej) na podium Otwartych Mistrzostw Bytomia w Judo Dzieci Młodszych. Obok Mateusza piąty zawodnik IO w Londynie (2012 r.) Paweł Zagrodnik (GKS Czarni Bytom).
ARCHIWUM WŁASNE SŁAWOMIRA JASKUŁY
Kolejny sukces Mateusza Jaskuły

9-letni Mateusz Jaskuła (UKS 48 Judo Częstochowa/ULKS Orient Kłobuck) wywalczył trzecie miejsce podczas silnie obsadzonych Otwartych Mistrzostw Bytomia w Judo Dzieci

W ogólnopolskim turnieju zorganizowanym przez najlepszy klub judo w Polsce, czyli Czarnych Bytom (wychowankiem jest m.in. dwukrotny mistrz olimpijski z Seulu i Barcelony Paweł Nastula), w siedmiu kategoriach wagowych, w dwóch rocznikach, tj. 2003-2004 i 2005-2006 rywalizowało ponad 160 uczestników. Wszechstronnie uzdolniony pod względem sportowym (judo, taekwon-do ITF, piłka nożna, pływanie) Mateusz w kategorii wagowej (do 42 kg) po dwóch wygranych pojedynkach w decydującym o wejściu do finału nieznacznie uległ późniejszemu zwycięzcy tej kategorii, zawodnikowi z Katowic. Mieszkający w Libidzy Mateusz Jaskuła w drugim swoim starcie w Bytomiu po raz drugi cieszył się z brązowego medalu.
– Ogólnopolskie zawody w Bytomiu cechuje bardzo wysoki poziom sportowy, ponieważ gospodarz turnieju, GKS Czarni Bytom, to najlepszy klub judo w Polsce z największymi tradycjami. Pozostała jeszcze jedna edycja imprezy, po której najlepsza dziesiątka uczestników zostanie nagrodzona pucharami – mówił jeżdżący z utalentowanym synem na każde zawody tata Mateusza, Sławomir Jaskuła. – Obecnie Mateusz po trzech turniejach i dwóch startach zajmuje 21. miejsce w rankingu (najwyższa lokata zawodnika UKS Judo Częstochowa). W drugiej edycji nie mógł wystartować, ponieważ termin zawodów pokrywał się z jego I komunią świętą. Niemniej walczymy do końca. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Sport

KS Wojownik rozpruł worek z medalami

Jarosław Jędrysiak29 października 2021

Osuchowski trenerem Znicza

Ewa Chojnacka1 kwietnia 2019

W Słowiku Poczesna zakończył się finał VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Ewa Chojnacka25 października 2018

7 URODZINY KLUBU SPORTOWEGO WOJOWNIK

Ewa Chojnacka27 września 2018

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Ewa Chojnacka22 września 2018

KS Wojownik drugi na Ogólnopolskim turnieju

Ewa Chojnacka30 marca 2018