Sport

„Delfin” rozpoczął nowy sezon w Oleśnicy

Młodzi zdobywcy medali wraz z trenerami.
KP „DELFIN” KŁOBUCK
„Delfin” rozpoczął nowy sezon w Oleśnicy

Na początku sezonu, po krótkim okresie „rozpływania”, zawodnicy kłobuckiego Klubu Pływackiego „Delfin” wzięli udział w imprezie pływackiej – Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Torpeda Cup w Oleśnicy. Trenerzy „Delfina” wybrali 38 zawodników, którzy mieli pokazać się na zawodach z jak najlepszej strony

Zawody w Oleśnicy, jak co roku, przyciągnęły najlepsze kluby, głównie z województwa dolnośląskiego. Były to m.in. AZS AWF Wrocław, Juvenia Wrocław, ale też Rekin Świebodzice, Włókniarz Kalisz, czy klub Wankan Legnica. Poziom sportowy stał na niezwykle wysokim poziomie jak na początek sezonu.
Dorobek „Delfina” w tych zawodach to pięć medali (3 srebrne i 2 brązowe). Dwa srebrne medale zdobył Kacper Rudzki (2004), zajmując 2. miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz również 2. miejsce tym samym stylem na dystansie dwa razy dłuższym. W stylu klasycznym dwa medale (srebrny oraz brązowy) zdobył Kajetan Wydmuch (2004). Również w stylu motylkowym Michał Mika (2005) wywalczył brąz.
– Należy podkreślić, że zdobyliśmy kilka czwartych miejsc. Zawodników Adama Jeziorskiego czy Tomasza Profica od podium dzieliły setne sekundy – podkreśla trener Kuberski.
Wielu zawodników pokonało swoje najlepsze do tej pory rezultaty życiowe, co pozwala patrzeć z optymizmem w dalszą część sezonu. Opiekunami podczas zawodów byli trenerzy Mariusz Kuberski i Michał Kalke oraz rodzice zawodników. (opr. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Sport

KS Wojownik rozpruł worek z medalami

Jarosław Jędrysiak29 października 2021

Osuchowski trenerem Znicza

Ewa Chojnacka1 kwietnia 2019

W Słowiku Poczesna zakończył się finał VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Ewa Chojnacka25 października 2018

7 URODZINY KLUBU SPORTOWEGO WOJOWNIK

Ewa Chojnacka27 września 2018

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Ewa Chojnacka22 września 2018

KS Wojownik drugi na Ogólnopolskim turnieju

Ewa Chojnacka30 marca 2018