Kłobuck

Lodowisko na Mikołaja!

Na rynku trwa budowa konstrukcji, która ma wyrównać płytę rynku pod lodowisko.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Lodowisko na Mikołaja!

W minioną środę radni przegłosowali przesunięcie środków na sztuczne lodowisko, którego oficjalne otwarcie zaplanowano na 6 grudnia

20 głosami „za” i 1 „przeciw” przegłosowano pomysł wynajmu sztucznego lodowiska, które tej zimy stanie na kłobuckim rynku. Przeciwko pomysłowi był tylko jeden radny – Aleksander Tokarz. Lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew i przebieralnią stanie na kłobuckim rynku w dniu św. Mikołaja, czyli 6 grudnia. Otwarciu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla najmłodszych.
– Do naszego miasta przyjedzie św. Mikołaj ze śnieżynkami, będą prezenty, występy i dużo dobrej muzyki – mówi Olga Skwara, dyrektor MOK-u w Kłobucku. – Zapraszamy tego dnia wszystkich mieszkańców naszej gminy na kłobucki rynek, bo będzie naprawdę bajkowo i świątecznie – zapewnia.
Miasto zakupiło już dwa drewniane domki, w których będzie się mieścić przebieralnia i wypożyczalnia łyżew. Na rynku stanąć ma również żywa choinka i nowe dekoracje świąteczne. Koszt wynajęcia lodowiska to nieco ponad 90 tys. zł. Burmistrz Jerzy Zakrzewski zapewnia, że jeśli pomysł przyjmie się w Kłobucku, to za rok miasto kupi na własność nowe lodowisko. W tym roku mieszkańcy będą się mogli ślizgać bez względu na warunki atmosferyczne do końca ferii zimowych. (mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024