Kłobuck

Protestują przeciwko budowie Majstra

W niedawno rozbudowanej hurtowni Water Plus można dziś kupić asortyment wszystkich znanych producentów. Właściciele zapewniają, że ceny nie są wyższe niż w dużych marketach.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Protestują przeciwko budowie Majstra

HANDEL. Kilkudziesięciu przedsiębiorców złożyło oficjalny protest pod budową marketu budowlanego, który miałby w niedalekiej przyszłości powstać w Kłobucku

Magdalena Kurzak

Pismo, pod którym podpisało się ponad 20 firm, trafiło do kłobuckiego magistratu w minionym tygodniu. Przedsiębiorcy prowadzący działalność o profilu remontowo-budowlanym nie chcą, aby market budowlany Majster w mieście powstał, i domagają się od burmistrza Jerzego Zakrzewskiego zablokowania inwestycji.

Stracą klientów
Swoją prośbę argumentują utratą klientów, co w konsekwencji doprowadzi do zwolnienia ludzi i zamknięcia rodzinnych firm.
– Rynek, na którym działamy, jest już nasycony. To nie jest duże miasto i uważam, że nie ma w nim miejsca na kolejny market tego typu – mówi Jolanta Palutkiewicz, właścicielka firmy Waxbud z Kłobucka. – Poza tym płacimy podatki tutaj, zatrudniamy ludzi, więc i to powinno brać się pod uwagę – dodaje.
Podobnego zdania jest Zofia Szleper, właścicielka Water Plus.
– Jestem przekonana, że kolejny sklep o tak dużej powierzchni odbierze nam klientów. Jesteśmy rodzimymi firmami, które od lat ciężką pracą budowały na tym rynku swoją pozycję. Tutaj płacimy podatki, i to naprawdę duże. Nasza firma zatrudnia ponad 20 osób – podkreśla właścicielka firmy, która zwraca uwagę, że wpływy z podatków Polskich Marketów Majster nie będą wpływać do gminnej kasy.
Zdaniem Zofii Szleper lokalne firmy nie będą miały żadnych szans z wielkopowierzchniowym gigantem, który ma w swojej sieci kilkadziesiąt sklepów.
– Jeśli obiekt powstanie, to oczywiście zrobimy wszystko, aby utrzymać dobre ceny, jednak część klientów po prostu odejdzie – podkreśla.

Zdjęcia:

Czytaj więcej w najbliższym, piątkowym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024