Krzepice

Wiolinki z sukcesem

Uroczysta gala laureatów odbyła się 30 listopada.
SP NR 1 W KRZEPICACH
Wiolinki z sukcesem

Zespół Wiolinki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzepicach zajął pierwsze miejsce w Regionalnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Knurowie

Konkurencja była spora, bo 17-18 listopada jury wysłuchało występów aż 109 wykonawców. Na scenie sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach najbardziej spodobał się szkolny zespół Wiolinki. Dzieci z Krzepic zajęły pierwsze miejsce, w pokonanym polu zostawiając konkurencję z różnych zakątków województwa, m.in. z Gliwic, Pszczyny, Częstochowy i Myszkowa.
W Knurowie Wiolinki wystąpiły w 44-osobowym składzie. Wystąpiły również solistki: Magdalena Wolska, Joanna Kopacz i Wiktoria Pawelak, którym – mimo udanych występów – nie udało się jednak pobić konkurencji.
30 listopada Wiolinki wystąpiły też podczas gali finałowej. Takie prawo mieli laureaci pierwszych trzech miejsc w różnych kategoriach. Po występie organizatorzy wręczyli zespołowi nagrody.
Dodajmy na koniec, że zespół Wiolinki działa pod kierunkiem Ewy Strzelczyk-Krysiak i Marzeny Palacz i występuje w zmieniającym się składzie już ponad 15 lat. Wyjazd na przesłuchania sfinansowali rodzice oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzepicach, natomiast wyjazd na galę zafundowały władze gminy. (jar)

Zdjęcia:

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024