Lipie

Katował matkę

Katował matkę

Gehenna 84-letniej kobiety trwała ponad rok. Przez tyle czasu znęcał się nad nią jej własny syn. Teraz ma zakaz zbliżania się do ofiary

Policję zawiadomiono z pogotowia ratunkowego, bo to ta służba zauważyła, że starsza kobieta została pobita. Na miejsce – do jednej z miejscowości w gminie Lipie – niezwłocznie udali się policjanci. Jak ustalono, 57-letni syn znęcał się nad swą matką już od przeszło roku.
– Wszczynał awantury, podczas których wyzywał matkę, wyrzucał ją z domu, popychał i bił pięściami. Kobieta była jednak do tego stopnia zastraszona przez swojego oprawcę, że nawet nie chciała pomocy medycznej, a podczas interwencji policji broniła syna, kłamiąc, że zasinienia na ciele ma od upadku na podwórku – relacjonuje mł. asp. Marta Ladowska, rzecznik powiatowej policji.
Mimo zapewnień pokrzywdzonej matki śledczy ustalili, że syn bił ją po głowie, pięściami podbił jej oczy, złamał też kilka żeber. Gdy go zatrzymano, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut znęcania się i uszkodzenia ciała. Grozi mu do 5 lat odsiadki.
Co ważne, na wniosek śledczych z Krzepic prokuratura zastosowała wobec 57-latka stosowne środki zapobiegawcze: dostał nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do swej ofiary. Jest także objęty dozorem policyjnym. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023