Lipie

Jest świetnie czy jest sporo do zrobienia

Andrzej Kucharczyk został zasypany pytaniami i wnioskami dotyczącymi dróg powiatowych w gminie Lipie. Niedługo po objęciu stanowiska w wielu z tych spraw najwyraźniej jeszcze nie zdążył się rozeznać. Czy jednak od wiosny skończy się wreszcie powtarzanie przez radnych i mieszkańców ciągle tych samych wniosków o bieżące poprawki i usprawnienia?
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Jest świetnie czy jest sporo do zrobienia

Z planów i możliwości Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku, które dotyczą gminy Lipie, podczas ostatniej sesji tłumaczył się nowy dyrektor jednostki, Andrzej Kucharczyk. Jakie są perspektywy w tej ważnej dla każdego mieszkańca sferze działalności powiatu?

Jarosław Jędrysiak

Kucharczyk zaznaczył, że wedle jego wiedzy żadna inna jednostka samorządowa w powiecie nie kieruje do Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku tak dużej liczby pism i wniosków. Sam w pierwszych miesiącach pracy miał do czynienia z około 30 takimi pismami z gminy Lipie. To świadczy z jednej strony o dużej aktywności samorządu i mieszkańców, ale też w jakimś stopniu o skali problemów, które są lokalnie w gminie dostrzegane. Część wniosków dotyczy bieżącego utrzymania dróg, część – potrzebnych inwestycji.
– Jeśli chodzi o wnioski inwestycyjne, to moja rola jest trochę mniejsza niż w przypadku bieżącego utrzymania dróg. Bo o inwestycjach decyduje rada powiatu, a nie ja osobiście – powiedział w Lipiu szef PZD.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023