Powiat

Startuje piłkarska wiosna

W ostatnim sparingu Klub Sportowy Panki wysoko (7:2) pokonał wicelidera grupy drugiej A klasy częstochowskiej, Sokół Olsztyn. Przy piłce Arkadiusz Hyra (KS Panki).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Startuje piłkarska wiosna

PIŁKA NOŻNA. Podczas weekendu (19-20.03.) wiosenną rundę rozgrywek sezonu 2015/2016 rozpoczynają składające się z dwóch 12-zespołowych grup częstochowska okręgówka oraz A klasa

Stanisław Wrzesiński

Zarówno okręgówka, jak również A klasa najpierw dokończą II rundę zasadniczą, a następnie zostaną podzielone na trzy podgrupy. Zakończenie II rundy (zasadniczej) okręgówki nastąpi 30 kwietnia. Następnie rozpocznie się tzw. runda finałowa okręgówki, w której drużyny wg zajętych miejsc w obydwu dotychczasowych grupach zostaną przydzielone do trzech ośmiozespołowych podgrup, tj. mistrzowskiej oraz dwóch spadkowych. W grupie mistrzowskiej o awans do IV ligi śląskiej powalczą po cztery najlepsze drużyny z grupy pierwszej i drugiej. Zwycięzca podgrupy mistrzowskiej uzyska tytuł mistrza częstochowskiej okręgówki oraz awansuje do IV ligi śląskiej. Natomiast w grupie spadkowej I zagrają zespoły z miejsc 5-8. grupy pierwszej oraz miejsc 9-12. grupy drugiej, a w grupie spadkowej II spotkają się drużyny z miejsc 9-12. grupy pierwszej oraz 5-8. grupy drugiej. Drużyny, które w grupach spadkowych I i II uplasują się na 7. i 8. miejscu, opuszczą klasę okręgową. Każda drużyna w rundzie finałowej, w podgrupie mistrzowskiej oraz podgrupach spadkowych, zachowuje dorobek punktowy z rozgrywek rundy zasadniczej, podzielony na połowę. Jednocześnie każda z drużyn rozegra mecz i rewanż z zespołami z którymi nie spotkała się w zasadniczej części tegorocznego sezonu.
Natomiast w A klasie częstochowskiej po rundzie zasadniczej w każdej z dwóch grup nastąpi podział na również trzy czterozespołowe podgrupy, tj. mistrzowską, neutralną i spadkową. Triumfatorzy dwóch grup mistrzowskich awansują do klasy okręgowej, a drużyny, które uplasują się na ostatnich miejscach w grupach spadkowych, zostaną zdegradowane do B klasy.
W najciekawszym sobotnim (19.03., 16.00) spotkaniu grupy I prowadząca w tabeli Gmina Kłomnice zmierzy się z zajmującym czwarte miejsce częstochowskim Stradomiem. Posiadająca dwupunktową stratę Pogoń Kamyk spotka się na wyjeździe z Jednością Boronów, a walczący o grę w grupie mistrzowskiej KS Panki w niedzielę (20.03., 15.00) będzie podejmować Liswartę Lisów. W powiatowych derbach (19.03., 16.00) Huragan Jezioro zagra z Gromem Miedźno.
W grupie I A klasy częstochowskiej zajmująca czwarte miejsce Olimpia Truskolasy w sobotę (19.03., 16.00) zmierzy się z sąsiadującym w tabeli Orłem Kiedrzyn. Ponadto w powiatowych derbach spotkają się Sokół Wręczyca Wielka z wiceliderem Okszą Łobodno oraz Naprzód Ostrowy nad Okszą z kłobuckim Zniczem.
W półfinałach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec MLKS Woźniki 2:0 (0:0) wygrały na wyjeździe w gminnych derbach z niepokonaną jesienią na A-klasowych boiskach Wartą Kamieńskie Młyny, a Unia Kalety po dogrywce 5:3 (3:3, 3:0) zwyciężyła w wyjazdowym spotkaniu Liswartę Lisów.

Aktualny stan tabel klasy okręgowej i A w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024