Powiat

Gminy gotowe na 500 plus?

Niezależnie od tego, czy wniosek złoży się zaraz 1 kwietnia, czy pod koniec trzymiesięcznego okresu naboru wniosków, świadczenie będzie z wyrównaniem za okres od 1 kwietnia.
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
Gminy gotowe na 500 plus?

ŚWIADCZENIA. Zbliża się start programu „Rodzina 500 plus”. Jego obsługą zajmą się u nas ośrodki pomocy społecznej. Jedne już zostały wzmocnione kadrowo, inne mają to jeszcze przed sobą. Szacunki co do tego, jaka liczba dzieci otrzyma świadczenia, są na tę chwilę zaledwie bardzo przybliżone

Jarosław Jędrysiak

Ten program to jedno z głośniejszych medialnie działań obecnego rządu. Choć zdarza się krytyka, iż lepiej byłoby nie tyle rozdawać środki, co ich w podatkach nie zabierać, względnie też obawy, czy na „Rodzina 500 plus” wystarczy pieniędzy, dominuje jednak swego rodzaju wyczekiwanie na start programu i na te dodatkowe pieniądze dla domowych budżetów. W Polsce przeciętne zarobki są takie, że dodatkowe 500 złotych w wielu wypadkach będzie mieć dla tych budżetów spore znaczenie.

Start teraz, środki nieco później
Nim program ruszył, jako pierwsi na zainteresowanie społeczne odpowiedzieli oszuści, wyłudzający dane od osób pragnących jak najszybciej złożyć wniosek. Pośpiech nie jest jednak aż taki potrzebny, a wybór niepewnych pośredników – wręcz błędny. Bo realizacją programu w terenie zajmować się będą oficjalne instytucje. U nas będą to gminne ośrodki pomocy społecznej. To na przykład tam można uzyskać druki wniosków o przyznanie tego świadczenia. Przy czym jest jeszcze trochę czasu i nie wszędzie druki już czekają na pobranie, bo okres składania wniosków i tak rozpocznie się dopiero od 1 kwietnia. A i wtedy pośpiech nie jest niezbędny – wnioski będą przyjmowane aż do 1 lipca. Niezależnie od tego, czy wniosek złoży się zaraz 1 kwietnia, czy pod koniec tego trzymiesięcznego okresu naboru wniosków, świadczenie będzie z wyrównaniem za okres od 1 kwietnia. Niezależnie od daty złożenia wniosku – byle mieściła się ona w trzymiesięcznym terminie.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024