Nasze wydarzenia

Święto kłobuckiego biznesu

Święto kłobuckiego biznesu

BIZNES. W miniony piątek w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku odbyła się gala, podczas której nagrodzono najlepiej działające firmy w powiecie. Uroczystość była zwieńczeniem I Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbywało się w mieście

Magdalena Kurzak

Pomysłodawcą inicjatywy była redakcja naszego tygodnika. Przedsięwzięcie zorganizowano wspólnie z Miastem Kłobuck, Starostwem Powiatowym, LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” oraz katowickim Funduszem Górnośląskim SA i Śląskim Regionalnym Funduszem Doręczeniowym. Do udziału w Forum zaproszono kilkaset firm, działających w różnych branżach na terenie naszego powiatu. W godzinach dopołudniowych przedsiębiorcy mogli skorzystać z panelu szkoleniowego, podczas którego specjaliści podpowiedzieli, gdzie pożyczyć bezprocentowo pieniądze na rozwój swojej firmy, ile i na co może nam dać Unia Europejska w najbliższych latach, czy na przykład co zmieni się niedługo w przepisach podatkowych.
Po południu natomiast odbyła się uroczysta gala, którą poprowadził Bartłomiej Osumek. Uroczystość uświetnił występ kwartetu smyczkowego Filharmonii Śląskiej. Ale nie tylko. Specjalnie na tę okazję do Kłobucka przyjechał Tadeusz Donocik – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
– Powiat kłobucki jest w czołówce najprężniej działających pod względem biznesu miejsc na mapie województwa śląskiego – mówi prezes Donocik. – Szkoda, że nie macie organizacji, która skupiałaby te wszystkie podmioty, bo w grupie łatwiej jest wymuszać od władzy rzeczy, które służą rozwojowi waszych firm. Oczywiście, w granicach prawa – dodaje.
Tadeusz Donocik zachęcał również do udziału w VI Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiebiorstw, który odbywać się będzie w dniach 10-12 października w Katowicach.
– Państwo z sukcesem prowadzicie własne firmy, ale warto przyjechać, żeby zobaczyć, jak dobrze robią to gdzie indziej – mówi prezes.
Uczestnicy gali mogli również liczyć na miły akcent. Dealer BMW – salon Frank Cars z Częstochowy – przygotował na tę okazję upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym oraz nagrodzonym w plebiscycie!

Nominowani i zwycięzcy*

Firmy nominowane w kategorii „LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POWIATU KŁOBUCKIEGO”

KARWALA EKSPORT-IMPORT SYLWESTER KARWALA, Szarlejka
• STOLLIDO Galeria Mebli, Panki
• Zakład Produkcji Spożywczej JAMAR Szczepaniak sp. j., Albertów
• MINOVA ARNAL spółka z o.o., Golce
• Zakład Produkcyjno-Handlowy PTAK, Więcki

Firmy nominowane w kategorii „DZIAŁALNOŚC SPOŁECZNA”

• TERLECKI sp. z o.o., Gruszewnia
• Firma MODERM BUD, Starokrzepice
Druk ALLEGRO, Borowianka
• Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe FUNDAMENT, Wręczyca Wielka
• Firma BUDMET, Panki

Firmy nominowane w kategorii „FIRMA RODZINNA”

• Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa AGMAR, Wręczyca Mała
WATER PLUS, Kłobuck
• Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe KOTREM, Kłobuck
• Firma WISTAL, Przystajń
• ADAK LEWAR s. c., Przystajń, Panki

Firmy nominowane w kategorii „PRACODAWCA GODNY ZAUFANIA”

• Miejska Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Kłobucku
• SAS TRANS Nova sp. z o.o., Przystajń
Zakład Produkcyjno-Handlowy DREWTEX, Kuków
• EKOMEX PILŚNIAK sp. z o.o., Panki
• Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Miedźno

* Zwycięzcy oznaczeni są wytłuszczonym drukiem.

 

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od 25 lat promuje przedsiębiorczość i pobudza jej rozwój

Znamy już datę VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Odbędzie się on w dniach 10-12 października 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w największym w Europie spotkaniu sektora firm MŚP. Rejestracja na wydarzenie będzie bezpłatna. Formularz rejestracyjny dostępny będzie od lipca. Uczestnicy Kongresu to przede wszystkim przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych oraz instytucji naukowo-badawczych, parlamentarzystów, władz rządowych i innych. W Kongresie uczestniczą także przedstawicieli dużych firm, które chętnie współpracują z sektorem MŚP. Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od 25 lat promuje przedsiębiorczość i pobudza jej rozwój – także wśród ludzi młodych, będących u progu swojej kariery zawodowej. Katowicka izba gospodarcza otrzymała prestiżową Polską Honorową Nagrodę Jakości, a w 2010 roku jako pierwsza izba gospodarcza w historii otrzymała Polską Nagrodę Jakości w kategorii „Organizacja samorządu gospodarczego” w postępowaniu konkursowym. Izba jest jedną z najprężniej działających instytucji otoczenia biznesu w województwie śląskim oraz w całym kraju, zrzesza blisko 450 firm ze Śląska i innych regionów Polski. (oprac. mag)

Galeria:

8 komentarzy

8 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze wydarzenia

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Nasze wydarzenia

Wydarzenie przesunięte na inny termin.

Redakcja11 kwietnia 2017

Radzili, jak remontować i budować

Redakcja3 kwietnia 2017

Perły Lublinieckiego Biznesu 2013

Redakcja19 sierpnia 2013

Perły biznesu 2013

Redakcja6 sierpnia 2013

Salon Genewa 2013 – Fotorelacja

Redakcja6 sierpnia 2013

Urodziny Gazety Kłobuckiej

Redakcja6 sierpnia 2011