Nasze wydarzenia

Radzili, jak remontować i budować

Wojciech Szleper, współwłaściciel firmy Water Plus z Kłobucka – lidera nowoczesnych technologii grzewczych – z pasją opowiada klientom o najlepszych rozwiązaniach ciepłowniczych dla domu.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Radzili, jak remontować i budować

W miniony weekend w hali kłobuckiego gimnazjum odbyły się I Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz. Impreza przyciągnęła kilka tysięcy osób z całego powiatu, które mogły obejrzeć nowości rynku budowlanego i wnętrzarskiego

Magdalena Kurzak

Z początkiem wiosny przez dwa dni Kłobuck stał się stolicą budownictwa i wyposażenia wnętrz w regionie. Impreza zorganizowana została po raz pierwszy i odbyła się na hali sportowej kłobuckiego gimnazjum, gdzie na ponad tysiącu metrów kwadratowych można było zobaczyć ofertę kilkudziesięciu firm budowlanych i wnętrzarskich. Organizatorem przedsięwzięcia była redakcja naszego tygodnika, patronem honorowym, wydarzenie objęło miasto Kłobuck.
– Cieszę się, że udało się zgromadzić w jednym miejscu tak wielu wystawców działających w branży budowlano-wyposażeniowej na naszym terenie. Mam nadzieję, że wydarzenie to na stałe wejdzie do kalendarza imprez – mówi Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka.
– Liczba firm z branży budowlanej, ich profesjonalizm i szeroka oferta produktów oraz usług pokazuje, że budując dom, czy remontując mieszkanie, nie warto szukać gdzieś daleko, bo wszystko mamy „pod nosem” – dodaje z uśmiechem burmistrz.
Targi to okazja, by poznać najnowszą ofertę producentów oraz panujące trendy. Na tych, którzy chcą budować dom lub wykończyć mieszkanie, czekały oferty pokryć dachowych, pieców, kominków, balustrad, mebli ogrodowych, narzędzi, nowości elewacyjnych i dekoracji. Dla osób, które zechciały kupić jakiś produkt z oferty, producenci przewidzieli upusty i upominki. Wystawcy służyli bezpłatną pomocą i doradztwem. Przez cały czas trwania imprezy targowej działał dmuchany Jupi Park dla dzieci oraz prowadzone były animacje dla najmłodszych. W sobotę imprezę uświetnił pokaz Strongman. Siłacze nie tylko zaprezentowali pokaz swoich umiejętności, ale i zaprosili do zabawy uczestników targów.
Imprezę budowlaną zakończyły wyróżnienia dla najlepszych wystawców tegorocznych targów budowlanych przyznanych przez miasto. Nagroda za najlepsze stoisko wystawowe trafiło do firmy Kronos II z Kłobucka. Najlepszą ofertę dbającą o ochronę środowiska przedstawiła kłobucka firma Water Plus, prezentująca ekologiczne kotły grzewcze. Natomiast wyróżnienie dla wystawcy z tradycjami, działającego od kilkudziesięciu lat na naszym terenie, powędrowało do krzepickiej firmy „Majerowie”, zajmującej się pokryciami dachowymi. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


NASZE ROZMOWY

Wojciech Szleper, współwłaściciel firmy Water Plus
Nasza firma działa długo, bo od 1984 roku. Była przejmowana rodzinnie i działa do tej pory, cały czas się rozwijając. Zaczęliśmy od usług, później rozwinęliśmy handel. Handlujemy do tej pory, cały czas poszerzamy też nasz asortyment.
Oferujemy technikę grzewczą, armaturę sanitarną, kominki, instalacje elektryczne, centralne, odkurzacze. Wszystko to, co jest potrzebne do instalacji w budynku.

Karina Kuberska, Kronos II
Zajmujemy się sprzedażą pokryć dachowych i wentylacji. W tym momencie na wystawkach mamy blachodachówki, dachówki oraz gonty. Nasi specjaliści w każdej chwili mogą tu coś podpowiedzieć, doradzić.
Odwiedzający wystawę pytają o to, jaki materiał jest odpowiedni, choć w sumie interesuje ich tak naprawdę wszystko, łącznie z transportem i pomocą specjalistów, których również możemy polecić. Nasi specjaliści są dobrze wykwalifikowani i sprawdzeni, nie są to przysłowiowi „ludzie z ulicy”, tylko firmy, które współpracują z nami już od lat.

Grzegorz Kowalik, firma Alko
Nasza firma jest na rynku od 30 lat. Ciągle pod tym samym NIP-em. Ciągle jest ten sam właściciel. Zazwyczaj odwiedzający targi pytają o rodzaje balustrady, materiału, z którego została zrobiona. Staramy się być konkurencyjni pod względem cenowym i estetycznym.

Damian Pędziwiatr, firma EcoStrus
Oceniając po statystykach sprzedaży, instalacja pomp ciepła to jest coś przyszłościowego także w rejonie Kłobucka – to bardzo przyszłościowe. Coraz więcej ludzi zakłada takie instalacje. W Polsce między 2014 a 2015 rokiem nastąpił 60-procentowy wzrost sprzedaży takich pomp. Odwiedzający stoisko pytają o konkretne rozwiązania do swoich domów. Choć nie zawsze są już zdecydowani, jakiego rodzaju instalacja będzie ich interesować. Wielu jednak już wie, czego szuka. Informacje na temat pomp ciepła są dostępne w internecie i ludzie ich poszukują. To system sprawdzony, wykorzystywany od dawna. W Polsce nowinką był może dekadę temu. Dziś jest już bardzo popularny.


GALERIA

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze wydarzenia

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Nasze wydarzenia

Wydarzenie przesunięte na inny termin.

Redakcja11 kwietnia 2017

Święto kłobuckiego biznesu

Redakcja19 marca 2016

Perły Lublinieckiego Biznesu 2013

Redakcja19 sierpnia 2013

Perły biznesu 2013

Redakcja6 sierpnia 2013

Salon Genewa 2013 – Fotorelacja

Redakcja6 sierpnia 2013

Urodziny Gazety Kłobuckiej

Redakcja6 sierpnia 2011