Truskolasy

Lekcja nowocześnie

Celem konkursu było wsparcie atrakcyjnego upowszechniania wiedzy ekonomicznej na lekcjach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Lekcja nowocześnie

KONKURS. W ogólnopolskim konkursie na najciekawszą lekcję ekonomii, przeprowadzoną z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, wyróżnienie zdobyła nauczycielka ze szkoły w Truskolasach

Marlena Macherzyńska na co dzień uczy w gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. Konkurs na najciekawszą lekcję, w którym z powodzeniem wzięła udział, przeznaczony był dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Dydaktycy ci wcześniej wzięli udział w szkoleniach, które odbyły się w ramach „Wiki-Ekonomia”. Program ten zorganizował Think Global we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Celem konkursu było wsparcie atrakcyjnego upowszechniania wiedzy ekonomicznej na lekcjach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Technologie te musiały podczas lekcji być wszechstronnie wykorzystywane, ale przy jednoczesnej dużej aktywności samych uczniów. Tematyka ekonomiczna jest realizowana w ramach przedmiotów takich jak wiedza o społeczeństwie oraz podstawy przedsiębiorczości. Nauczyciele przekazywali pełną dokumentację z zajęć do organizatora. Nagrody i wyróżnienia miały tu także wymiar materialny. Za pierwsze miejsce jury przyznało nagrodę 1500 zł brutto, za dwa przyznane wyróżnienia – po 750 zł brutto. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023