Truskolasy

Mieszkańcy powiedzieli „nie” wiatrakom

- Są pewne przeciwwskazania, jeśli chodzi o samo środowisko, ale jeszcze za wcześnie, żeby o nich mówić - twierdzi Marcin Zomerfeld.
PIOTR WIEWIÓRA
Mieszkańcy powiedzieli „nie” wiatrakom

KONTROWERSJE. Przedsiębiorca z Herb chce wybudować elektrownię wiatrową w pobliżu ul. Opolskiej. Większość mieszkańców jest jednak przeciwna. Na ubiegłotygodniowym zebraniu podjęli oni uchwałę, w której nie zgadzają się na żadne wiatraki w swojej miejscowości. Ale to może być za mało, bo na takie inwestycje zezwala plan zagospodarowania przestrzennego

Piotr Wiewióra

Farmy wiatrowe prawie zawsze budzą skrajne emocje wśród mieszkańców i prawie zawsze – przynajmniej na terenie powiatu kłobuckiego – inwestorzy napotykają stanowczy opór ze strony lokalnych społeczności. Sprawa elektrowni planowanej w Truskolasach stanowi potwierdzenie tej reguły. Chodzi o lokalizację w pobliżu ul. Opolskiej – na terenach za stacją paliw w kierunku Panek, należących do miejscowego przedsiębiorcy, m.in. właściciela stadniny koni. Wiatrak chciałby tu postawić przedsiębiorca z sąsiednich Herb – firma PHU Sonex. Wniosek w tej sprawie złożyło w jego imieniu do wręczyckiego urzędu gminy Biuro Studiów i Projektów Stilus z Piotrkowa Trybunalskiego. Wiatrak miałby powstać w odległości ok. 600 m od najbliższych zabudowań mieszkalnych, więc mieszkańcy obawiają się, że będzie negatywnie oddziaływał na ich zdrowie. Jeszcze bliżej znajdują się działki budowlane przy ul. Opolskiej, na których ich właściciele chcieliby w przyszłości postawić domy. Tu z kolei jest uzasadniona obawa, że ze względu na bliskość elektrowni nie będą mogli tego zrobić, przez co działki stracą na wartości.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023